مدیركل راهداری استان تهران خبر داد؛

دریافت الکترونیکی عوارض آزادراه های تهران - قم و تهران - ساوه

دریافت الکترونیکی عوارض آزادراه های تهران - قم و تهران - ساوه

به گزارش سیمان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران از دریافت الکترونیکی عوارض آزادراه های تهران - قم و تهران - ساوه برای سفرهای نوروزی اطلاع داد.به گزارش سیمان به نقل از مهر، حیدر نوروزی مدیرکل راهداری حمل و نقل جاده ای استان تهران در حاشیه بازدید این سازمان از ترمینال جنوب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما در این اداره کل آمادگی لازم را برای برگزاری سفرهای نوروزی داریم. نیروهای این اداره کل در پایانه های غرب، شرق، جنوب و بیهقی مستقر شده اند. طبق آمارهای دریافتی از ۲۵ اسفند تا امروز یک میلیون و ۷۰۰ هزار مسافر در جاده ها جابجا شده اند.
وی استان تهران را از نظر تعداد راه ها و میزان تردد آن مهم ترین استان کشور دانست و اظهار داشت: محورهای تهران-فیروزکوه، تهران-هراز، آزادراه تهران-کرج، آزادراه تهران-شمال، آزادراه تهران-قم و آزادراه تهران-ساوه بیشترین ترافیک را در چند روز اخیر داشتند. بخصوص ۲۶ اسفند میزان خروجی از شهر تهران به سمت محورهای خروجی به اوج ترددهای یک سال اخیر رسید که رتبه اول را آزادراه تهران-کرج، رتبه دوم را آزادراه تهران-قم و در رتبه سوم آزادراه تهران-مشهد قرار گرفته است. در محورهای تهران-هراز و تهران-فیروزکوه هم بار ترافیکی بالایی دارند.
نوروزی درباره تهیه بلیت اتوبوس در پایانه های تهران اظهار داشت: به آسانی مردم امکان خرید بلیت را دارند و مشکلی برای خرید بلیت وجود ندارد.
وی اشاره کرد: همکاران ما در این اداره کل هم در مورد فروش بلیت و قیمت آن و هم در مورد کنترل فنی اتوبوس ها و بازدید از آنها دقت لازم را به عمل می آورند.
نوروزی تعداد شکایت مسافران را یک دهم درصد عنوان نمود و اضافه کرد: با شرکت هایی که تخلف داشته اند به شدت برخورد خواهیم کرد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران در مورد قیمت بلیت اتوبوس اظهار داشت: برای نوروز ۱۴۰۱ هیچ نوع افزایش قیمت بلیت نداریم. پروتکلهای بهداشتی هم طبق دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا برای تمام موارد شامل خرید بلیت هنگام سوار شدن و در طول سفر کنترل کرده و با رانندگان متخلف برخورد خواهد شد. دستورالعمل های لازم به شرکت های حمل و نقلی و رانندگان اتوبوس ابلاغ گردیده است.
نوروزی درباره عوارض آزادراه های استان تهران تصریح کرد: عوارض آزادراه های تهران-ساوه و تهران-قم به صورت الکترونیکی دریافت می شود ولی عوارضی آزادراه های تهران-پردیس و قطعه یک تهران-شمال دستی دریافت می شود.


منبع:

1400/12/29
13:03:13
0.0 / 5
183
تگهای خبر: حمل و نقل , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سیمان سیمان