مخبر با تاكید بر تدوین طرحی جامع برای تحول در صنعت خودروسازی كشور:

رقابتی شدن صنعت خودروسازی گامی مهم در جهت تنوع، اصلاح قیمت و افزایش کیفیت است

رقابتی شدن صنعت خودروسازی گامی مهم در جهت تنوع، اصلاح قیمت و افزایش کیفیت است

سیمان: معاون اول رئیس جمهور بر لزوم تدوین طرحی جامع و عملیاتی برای اصلاح ساختار و ایجاد تحول در صنعت خودرو سازی کشور تاکید نمود.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، محمد مخبر بامداد امروز(یکشنبه) در جلسه ارائه طرح های نخبگان که این دفعه موضوع راهکارهای برون رفت صنعت خودرو از چالش فعلی برگزار شد، با تبریک اعیاد شعبانیه و ضمن اشاره به بازدید اخیر رئیس جمهور از شرکت ایران خودرو، عنوان کرد: رئیس جمهور در این بازدید دستوراتی را برای اصلاح وضع موجود ابلاغ کردند و خواهان پیگیری جدی این دستورات شدند.
معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: اصلاح ساختار موجود در صنعت خودروسازی نیازمند برنامه ای جامع و مدون است بگونه ای که این برنامه به همراه زمان بندی مشخص و تقسیم وظایف باشد و بصورت جدی دنبال شود.
وی ضمن اشاره به گزارش ارائه شده در جلسه درباب راه های برون رفت صنعت خودرو از چالش های موجود و بهبود کیفیت، اظهار داشت: باید از فرصتی که بواسطه بازدید رئیس جمهور از شرکت ایران خودرو ایجاد شده، حداکثر استفاده را داشته باشیم و این گزارش را به یک برنامه عملیاتی زمان بندی شده تبدیل نماییم.
دکتر مخبر با اشاره به اینکه تقویت سایر شرکت های خودروسازی کشور می تواند به رقابتی شدن این صنعت کمک نماید، خاطرنشان کرد: تا وقتی که صنعت خودروسازی رقابتی نشود، امکان حل مسائل و چالش های فعلی میسر نخواهد شد و شاهد خروج از انحصار، تنوع و اصلاح قیمت و افزایش کیفیت خودرو نخواهیم بود.
در این جلسه گزارشی از راه های برون رفت صنعت خودرو از چالش فعلی ارائه و پیشنهاداتی برای بهبود کیفیت صنعت خودرو کشور عنوان شد.
اصلاح ساختار صنعت خودرو، اصلاح ساختار حاکمیت شرکتی، ارتقای فناوری و نوآوری در طراحی و ساخت، شکل گیری توانمندی با تاکید بر رقابتی شدن بازار و تسهیل مشارکت های بین المللی و انتقال فناوری همچون محورهای مطرح شده در این گزارش بود.
منبع:

1400/12/22
22:54:04
0.0 / 5
177
تگهای خبر: ایران , بازار , خودرو , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سیمان سیمان