معاون وزیر راه خبر داد؛

آخرین وضعیت ترخیص کامیون های دست دوم و واردات ناوگان نو

آخرین وضعیت ترخیص کامیون های دست دوم و واردات ناوگان نو

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: همزمان با ترخیص کامیون های ۳ سال کارکرده اروپایی، واردات هم در جریان است.داریوش امانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: همچون برنامه های سازمان راهداری ایجاد فضای سبز در کنار راهدارخانه ها و منظر آرایی راه هاست که در روز درختکاری سالجاری (۱۵ اسفند ۱۴۰۰) ۳۰ هزار اصله درخت در جاده های کشور غرس شد.
مردم عید سفر نروند
وی در مورد آمادگی راهداران و راهدارخانه ها در سفرهای نوروزی ۱۴۰۱ اظهار داشت: ما همچنان سفارش مان به مردم این است که از سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند و درصورتیکه ضرورتی پیش آمد که به سفر بروند، با برنامه باشد و از سامانه ۱۴۱ آب و هوای مقصد و ترافیک جاده و اطلاعات راه ها را دریافت کنند.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ضمن اشاره به برگزاری جلسات مدیران این سازمان با شرکتهای حمل و نقل مسافری جاده ای اضافه کرد: اقدامات مربوطه انجام شده و از ۱۵ اسفند ستاد سفرهای نوروزی در سازمان راهداری شکل گرفته است.
پروژه های عمرانی راهسازی در روزهای نوروز متوقف می شود
وی خاطرنشان کرد: از بهمن سال جاری هم جلسات آمادگی سفرهای نوروزی را در سطح ستاد و استان ها شروع کرده بودیم خصوصاً در حوزه ایمن سازی راه ها، نصب علایم، پاک سازی مسیر، نصب نیوجرسی، روشنایی راه ها و دیگر اقداماتی که در طول راه ها نیاز است انجام شود؛ این اقدامات بر مبنای برنامه ریزی زمان بندی شده به خوبی انجام و در انتهای سال هم کلیه کارهای عملیاتی-عمرانی را متوقف نماییم تا سفر ایمنی برای مردم هموار شود.
یک سوم علایم راه ها در هر سال مفقود یا سرقت می شوند
معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد سرقت علایم ایمنی و گاردریل ها از جاده ها خاطرنشان کرد: تقریباً نزدیک یک سوم علایم در جاده ها یا گرفتار حادثه می شود یا مفقود می شود؛ از راه مجاری قانونی درحال پیگیری برای رفع این مشکل هستیم؛ همینطور با نیروی انتظامی برای شناسایی عوامل سرقت این علایم مذاکراتی داشته ایم تا از تداوم این تخلفات جلوگیری شود.
وی اضافه کرد: یکی از برنامه سازمان راهداری این است که تلاش نماییم از آلیاژهایی در ساخت علایم استفاده نماییم که هم کمتر گرفتار صدمه شود و هم کمتر به سرقت بروند تا بتوانیم برای این مشکل تمهیدی بیندیشیم.
معاون وزیر راه تاکید کرد: تخریب، مفقودی یا سرقت علایم رانندگی سالانه ۵۰ میلیارد تومان به ما خسارت ریالی وارد می نماید.
آخرین وضعیت ترخیص کامیون های وارداتی زیر ۳ سال ساخت
امانی در مورد ترخیص کامیون های وارداتی دست دوم اروپایی اظهار داشت: واردات کامیون های کارکرده زیر ۳ سال اروپایی، قانون است و همزمان که ترخیص داریم، واردات هم انجام می شود؛ به مرور زمان کارهای اینها انجام می شود.
وی تصریح کرد: در ترخیص ناوگان تسهیل شده و تا جایی که قانون اجازه می دهد، کارهای آنها انجام می شود؛ اما اگر مشکلی هست، در جایی است که واردکننده باید ضوابط و مقررات را رعایت می کرد یا اطلاع داشت؛ به هر حال دنبال آن هستیم که اگر مشکلی هست، مرتفع شود و کامیونی که وارد می شود، شماره گذاری نماییم.
واردات کامیون، اتوبوس و ماشین آلات راهداری
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای درباره مصوبه ۱۴ اسفند مجلس در زمینه واردات ۱۰ هزار دستگاه کامیون، ۱۰ هزار دستگاه اتوبوس و ۵ هزار دستگاه ماشین آلات راهداری و راهسازی اظهار نمود: مادر بحث ماشین آلات راهداری خواستار صدور مجوز مجلس بودیم بخصوص که ماشین آلات فعلی ماه دارای فرسودگی شدید می باشد و این یکی از خواسته هایی بود که هم سازمان راهداری به نمایندگی از دولت بدون این که پرداخت عوارض واردات داشته باشیم ماشین آلات راهداری وارد نماییم و بخش خصوصی هم از مجاری قانونی و با پرداخت عوارض آن مبادرت به واردات ماشین آلات راهداری کند.
وی افزود: سازمان راهداری علاوه بر واردات ماشین آلات راهداری، به دنبال خرید از تولیدکننده داخلی هم هست؛ بنابراین سال قبل قراردادی با یکی از شرکتهای سازنده ماشین آلات و خودرو های راهداری امضا کردیم؛ اما از آنجاییکه حجم فرسودگی ماشین آلات راهداری بسیار بالاست و هم این که تولیدات داخلی جوابگو نیست، قرار شد تعدادی هم وارد نماییم.
امانی اظهار داشت: هر تعدادی که کامیون و ماشین آلات راهداری نو وارد شود، متوسط سن ناوگان سازمان راهداری کاسته می شود و در ناوگان روانسازی صورت می گیرد؛ کمیسیون عمران مجلس هم کمک می نماید که این مصوبه دریافت شود.
۱۲ هزار دستگاه ناوگان سنگین سازمان راهداری فرسوده است
وی تاکید کرد: ۱۲ هزار دستگاه ماشین آلات راهداری و ناوگان سنگین و نیمه سنگین فرسوده داریم که باید نوسازی شود؛ تولید داخل این ماشین آلات نهایتا بتواند هزار دستگاه از این ناوگان شامل بخش دولتی و خصوصی را جوابگو باشد و مابقی را باید وارد نماییم.


منبع:

1400/12/17
11:20:23
0.0 / پنج
303
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
سیمان سیمان