مدیركل راه و شهرسازی اردبیل:

تونل دوم حیران تا خردادماه تکمیل می شود

تونل دوم حیران تا خردادماه تکمیل می شود

به گزارش سیمان مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار داشت: تونل دوم محور گردشگری حیران تا خردادماه سال آینده تکمیل می شود.محبوب حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: عملیات حفاری تونل با تلاش پیمانکار در حال انجام می باشد که تابحال ۴۸۰ متر از طول این تونل حفاری شده و مابقی مسیر ۷۲۰ متر تونل درحال انجام حفاری است.
وی خاطرنشان کرد: پیمانکار پروژه تلاش می کند تا آخر خرداد این بازگشایی را انجام داده و با تعریض طرفین جاده ما شاهد بهره برداری از تونل دوم حیران باشیم.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از حل مشکل رانش این مسیر با انجام کارهای فنی و قاب گذاری مناسب اطلاع داد و اظهار داشت: سومین انفجار در این راه انجام شد تا ما عملیات عمرانی را در داخل تونل انجام داده و جلوی ریزش ها و یا مشکلات گسل این مسیر با طرح های مهندسی رفع گردد.
حیدری اضافه کرد: با راه اندازی این تونل گردشگران در فصول مختلف به سادگی می توانند تردد کرده و با ورود به بزرگراه شهید دادمان مسیر شرق به غرب استان را طی کنند.
وی در مورد راه اندازی واحدهای مسکونی در چارچوب جهش تولید مسکن تصریح کرد: در شهرهای مختلف ثبت نام ها به انجام رسیده و درحال پایش نهایی متقاضیان واقعی هستیم.
حیدری با اشاره به اینکه در اردبیل ساخت این واحدها به همت پیمانکاران از فصل کاری جدید شروع می شود، افزود: در سایر شهرها هم ساخت مسکن به همت بنیاد مسکن در چارچوب گروه ساخت و یا ساخت واحدهای مسکونی و تحویل به متقاضیان صورت خواهد گرفت.
وی از واگذاری زمین در اغلب شهرها به صورت مجانی برای ساخت این واحدها اطلاع داد و بیان نمود: امیدواریم با نهایی شدن متقاضیان که تا آخر اسفند فرصت ثبت نام مجدد داده شده، ما از سال ۱۴۰۱ با طراحی مناسب بتوانیم این واحدها را راه اندازی و در اختیار متقاضیان قرار دهیم.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل به تأمین زمین برای پروژه گردشگری، اقامتی و تفریحی نمین اشاره نمود و اظهار داشت: در این مجموعه که به شکل مجتمع جامع گردشگری و اقامتی راه اندازی می شود تلاش بر این است تا خدمات مناسب به گردشگران با هدف ماندگاری بیشتر در نمین عرضه شود.


منبع:

1400/12/10
18:57:31
0.0 / 5
209
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سیمان سیمان