اتاق اصناف ایران هشدار داد

خطر انفجار بادکنک های نیتروژنی

خطر انفجار بادکنک های نیتروژنی

سیمان: اتاق اصناف ایران طی اطلاعیه ای نسبت به خطرات استفاده از گازهای اشتغال زا و سمی برای پر کردن بادکنک توسط شهروندان و واحدهای صنفی هشدار داد.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، در این اطلاعیه آمده که برخی از افراد ناآگاه برای پر کردن بادکنک های جشن و همایش بجای گاز هلیوم از گازهای اشتعال زا و سمی ارزان همچون گاز نیتروژن استفاده می نمایند که فوق العاده خطرناکست و قدرت انفجار و تخریب بالایی دارد.
به همین خاطر، اتاق اصناف ایران در ابلاغیه ای، با اشاره به نامه های مکرر اتحادیه کشوری صنف فروشندگان و تولیدکنندگان گازهای طبی و صنعتی به اتحادیه ها و نهاده، اتاق های اصناف سراسر کشور را موظف کرده تا برای حفظ جان شهروندان و جلوگیری از هرگونه حوادث ناگوار به اتحادیه های مرتبط و واحدهای صنفی اطلاع رسانی کنند و نظارت کافی جهت استفاده نشدن از گاز نیتروژن در واحدهای صنفی داشته باشند.
گاز هلیوم، گازی است بی خطر و غیرقابل اشتعال که به سبب سبکتر بودن از هوا، در بالن ها و بادکنک ها مورد استفاده قرار می گیرد، اما هم اکنون به سبب افزایش قیمت این گاز، عده ای از گاز خطرناک نیتروژن استفاده می نمایند.
حدود دو ماه پیش هم رییس اتحادیه کشوری گازهای طبی و صنعتی از فوت دو نفر به سبب حادثه ناشی از استفاده از گاز هیدروژن در بادکنک در ایام اخیر آگاهی داده و هشدار داده بود که افزایش قیمت گاز هلیوم سبب شده تا عده ای سودجو برای شارژ بادکنک و بالن ها در مراسم های تولد و مناسبت ها از گاز هیدرژون بجای گاز هلیوم استفاده کنند که ممکنست منجر به آتش سوزی یا انفجار شود.
در همان زمان قیمت هر سیلندر ۵۰ لیتری گاز هلیوم هشت میلیون و هر سیلندر ۴۰ لیتری گاز هیدروژن حداکثر ۵۰۰ هزار تومان اعلام شده بود.
منبع:

1400/12/09
23:13:45
0.0 / 5
200
تگهای خبر: ارز , ایران , تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
سیمان سیمان