یكی از مدیران ذوب آهن اصفهان:

۸۵ درصد از تجهیزات فولادی بومی سازی شده است

۸۵ درصد از تجهیزات فولادی بومی سازی شده است

ذوب آهن اصفهان با حضور در نخستین نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های جهادی، به ارائه دستاوردهای خود در حوزه تولید ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز صنت فولاد کشور و ریل سازی پرداخت.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، علیرضا امیری، یکی از مدیران ذوب آهن اصفهان در حاشیه این نمایشگاه اظهار نمود: باوجود این که چند مشکل توسعه ای در مجموعه ذوب آهن اصفهان وجود دارد اما امیدواریم بتوانیم این مشکلات را پشت سر بگذاریم.
وی با اعلان اینکه قبل از انقلاب ظرفیت تولید فولاد کشور کمتر از ۵۰۰ هزار تن در سال بوده است اظهار داشت: میزان تولید کشور امروزه به بالای ۳۰ میلیون تن رسیده و ظرفیت اسمی ۴۰ میلیون تنی نیز دارد. این در حالیست که در بیشتر شهرها کارخانه فولاد و ذوب آهن تاسیس شده است. این مساله نشان میدهد که نسبت به رشد جهانی وضعیت ایران بسیار عالی است.
این مقام مسئول اشاره کرد: هم اکنون ۸۵ درصد از تجهیزات فولادی در داخل کشور تولید و بومی سازی شده است. در نمایشگاه جاری دو بخش مهم وجود دارد که بخش اول دستاوردهای بومی سازی و بخش دوم مربوط به نیازهاست تا افراد و صنایع برای همکاری متوجه نیاز این صنعت شوند و مربوط به ۱۵ درصد باقی مانده است. تعدادی از قطعات و تجهیزاتی که به جهت تحریم ها، امکان واردات وجود نداشت، با اتکا به توان داخل حالا بومی سازی شده است.
گفتنی است، در غرفه ذوب آهن اصفهان قسمتی از ماشین آلات و تجهیزات بومی سازی شده ارائه و بخشی که نیاز فعلی برای خودکفایی در ساخت است برای اطلاع شرکت های فعال دراین زمینه که می توانند همکاری کنند، به معرض نمایش گذاشته شده است. به طور مثال یکی از این دستاوردهای ذوب آهن اصفهان ساخت دریچه های پاتیلی است که قبل تر از اتریش وارد می شد اما هم اکنون در داخل به تولید رسیده و بر طبق این داخلی سازی هزینه آن به یک سوم کاهش پیدا کرده است.
نخستین دوره نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های جهادی با حضور بیش از ۱۲۴ فعال اقتصادی و تولیدی از سراسر کشور در قالب هلدینگ ها و شرکت های فعال در زمینه های صنعت، معدن، کشاورزی و... که شاخصه های مدیریت جهادی را داشته اند، از روز گذشته (یکشنبه) شروع به کار کرده است. این نمایشگاه در امتداد اهداف و نیز نمایش اقتدار ملی و آشنایی آحاد مردم با موج عظیم پیشرفت و خدمات قابل ارائه، در محل مصلی امام خمینی (ره) تهران برگزار شده و از ۲۴ تا ۲۶ بهمن ماه دایر خواهد بود.1400/11/26
11:24:14
0.0 / 5
371
تگهای خبر: ایران , تحریم , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
سیمان سیمان