راه و شهرسازی در یك هفته گذشته؛

تمدید ثبت نام مجردها در نهضت مسکن

تمدید ثبت نام مجردها در نهضت مسکن

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از تمدید ثبت نام مردان مجرد بالای 23 سال در سامانه نهضت ملی مسکن تا اختتام اسفند ماه سال جاری آگاهی داد.به گزارش سیمان به نقل از مهر، در هفته جاری با عنایت به در پیش بودن یوم الله ۲۲ بهمن و همین طور حضور در دهه فجر، یکی از با اهمیت ترین اتفاقات حوزه راه و مسکن افتتاح بیش از ۶۰۰ پروژه مسکنی و حمل و نقلی به ارزش بیش از ۷ هزار میلیارد تومان در ایام ۱۷ ۱۸ بهمن به دست وزیر راه و شهرسازی بوسیله ویدئو کنفرانس و ارتباط با استانهای مختلف بود که ۶۰۰ پروژه آن به بخش حمل و نقل شامل زیرساخت ها اقدامات روبنایی و نرم افزاری اختصاص داشت.
رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در این مراسم اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم دو اقدام کلان را در دستور کار دارد که این دو اقدام در عرصه تولید مسکن و اجرای طرح نهضت ملی و همین طور تحول در حوزه حمل و نقل در تمامی حوزه های هوایی، زمینی، ریلی و دریایی است.
گفتنی است در برنامه های افتتاحیه یا شروع به ساخت پروژه های عمرانی و مسکنی دهه فجر امسال، علاوه بر شروع به ساخت ۲۰۹ هزار واحد مسکونی ذیل طرح نهضت ملی مسکن، ۴۸۶ پروژه در زمینه حمل و نقل با اعتبار ۶، ۰۴۲ میلیارد تومان و ۱۱۶ پروژه در زمینه مسکن با اعتبار ۱، ۰۶۰ میلیارد تومان راه اندازی شد.
معاون شرکت ساخت: تهاتر نفت با جاده
محمدرضا کدخدازاده معاون ساخت وتوسعه راه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل نیز از استفاده از ظرفیت های قانونی برای سرمایه گذاری و تامین بودجه مورد نیاز پروژه های راهسازی و بزرگراه سازی یاد کرد و اظهار داشت: ماده ۵۶ قانون الحاق موادی به قانون تنظیم قسمتی از مقررات مالی دولت و تبصره ۱۹ درباب تهاتر با قیر و همین طور تهاتر با نفت نیز از دیگر ظرفیت های قانونی موجود است.
کدخدازاده اظهار داشت: موضوع تهاتر با نفت برای ساخت جاده ها با برخی از پیمانکاران و سرمایه گذاران بزرگ کشور مطرح شده و پروژه های های عظیم و مهم همچون کریدورهای ترانزیتی کشور در قالب تهاتر با نفت واگذار می شوند.
رستم قاسمی: سد ۵۰ ساله ترانزیتی ایران و ترکمنستان شکسته شد
رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی دوشنبه ۱۸ بهمن ماه درباب ترانزیت اظهار داشت: در بخش سرخس و ترکمنستان با توافقی که انجام شد، در زمینه ترانزیتی سهم قابل توجهی را به دست آوردیم و سد ۵۰ ساله ترانزیتی ایران و ترکمنستان شکسته شد.
وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در بخش ریلی کشور و با اتصال خطوط شمال به جنوب می توانیم به دیگر کشورها دسترسی پیدا نماییم و سهم ترانزیت منطقه را به ایران اختصاص دهیم تا درآمد قابل توجهی را برای کشور به دنبال داشته باشد.
تصویب اساسنامه صندوق ملی مسکن در کمیسیون مدیریت امور عمومی دولت
در جلسه اصلی کمیسیون مدیریت امور عمومی و سرمایه انسانی دولت در روز یکشنبه ۱۷ بهمن به ریاست رییس سازمان اداری و استخدامی کشور، پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی با عنوان «اساسنامه صندوق ملی مسکن» در دستور کار قرار گرفت و اعضای کمیسیون بعد از بحث و تبادل نظر، اساسنامه مذکور را بمنظور تصویب نهایی در هیأت دولت، تأیید کردند.
به سبب ماده (۳) قانون جهش تولید مسکن قرار شد «صندوق ملی مسکن» بمنظور ایجاد هم افزایی، تقویت توان حمایتی و تخصیص بهینه منابع مالی بخش مسکن، با کارکرد تجمیع و تخصیص منابع مالی و موضوع این قانون تشکیل گردد.
معاون مسکن وزارت راه: تمدید ثبت نام مردان مجرد بالای ۲۳ سال در سامانه نهضت ملی مسکن تا اختتام امسال
محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از تمدید ثبت نام نهضت ملی مسکن برای مردان مجرد بالای ۲۳ سال و همین طور سایر متقاضیان شهرهایی که به تدریج در یک ماه گذشته به سامانه ثمن افزوده شده اند تا اختتام اسفند سال جاری آگاهی داد.
تأمین اراضی یک میلیون مسکن
محمودزاده همین طور در مراسم شروع به ساخت ۲۰۹ هزار واحد نهضت ملی مسکن در ۱۷ بهمن با بیان این که اراضی ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد شناسایی شده و قسمتی از آن اراضی در مرحله تغییر کاربری و الحاق است درباب جزییات آن اظهار داشت: اراضی یک میلیون واحد طرح نهضت ملی مسکن با کاربری مسکونی تامین شده است. همین طور اراضی یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد دیگر نیز شناسایی شده که در مراحل الحاق به محدوده و یا تغییر کاربری قرار دارند.
آتش سوزی کشتی پانامایی در نزدیکی بندر دیر
مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی جزییات سانحه آتش سوزی شناور پانامایی در ۳۰ مایلی جنوب بندر دیر را شرح داد و از نجات جان ۱۷ خدمه این شناور توسط شناورهای جستجو و نجات و شناورهای آتشخوار دریایی سازمان بنادر و دریانوردی آگاهی داد.
نادر پسنده افزود: بمحض دریافت پیام اضطرار و به رغم وضعیت نامناسب دریا و وجود امواج بزرگ، واحدهای جستجو و نجات دریایی و شناورهای آتشخوار با نیروهای متخصص عازم منطقه شدند و ۱۷ نفر از خدمه شناور مضطر با ملیت های مختلف از خطر احتمالی سرایت حریق به محموله خطرناک کشتی نجات داده و به بندر دیر منتقل شدند.
کاهش مسافرگیری پروازهای داخلی به ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما
عباس شیراوژن سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از تصویب کاهش پذیرش مسافر در پروازهای داخلی تا ۶۰ درصد ظرفیت هواپیماها در این ستاد تا دو هفته آینده آگاهی داد.
میر اکبر رضوی سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری نیز از ابلاغ این مصوبه به شرکت های هواپیمایی آگاهی داد و اظهار داشت: این مساله از روز گذشته ۲۰ بهمن در هنگام بلیت فروشی باید رعایت شود.
سازمان راهداری: رشد ۱۰۱ درصدی ترانزیت جاده ای و دریایی از قلمروی ایران در ۱۰ ماهه امسال
جواد هدایتی مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری از ترانزیت ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تن کالا از مرزهای جاده ای و دریایی کشور در ۱۰ ماهه سال جاری آگاهی داد و اظهار داشت: این میزان ترانزیت نسبت به زمان مشابه سال قبل ۱۰۱ درصد و نسبت به سال ۱۳۹۸، ۳۰ درصد افزایش داشته است.
وی تاکید کرد: طی مدت مذکور از مجموع کالاهای ترانزیت شده، ۴۰ درصد را مواد نفتی و ۶۰ درصد مواد غیرنفتی تشکیل داده است.
هدایتی خاطرنشان کرد: از اولویت های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، افزایش سهم ناوگان ایرانی در ترانزیت و حمل و نقل بین المللی است، تا جایی که طی مدت مذکور ۷۹ درصد ترانزیت توسط ناوگان ایران انجام شده است.
وی ابراز امیدواری کرد: برمبنای پیش بینی های به عمل آمده، در انتهای سال به بالای ۹ میلیون تن کالا ترانزیتی بوسیله مرزهای جاده ای و دریایی خواهد رسید.

1400/11/22
12:34:00
0.0 / 5
485
تگهای خبر: ارز , ایران , تخصص , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سیمان سیمان