استاندار خوزستان:

جهاددانشگاهی نشانگر وجود ظرفیت ها در کشور است

جهاددانشگاهی نشانگر وجود ظرفیت ها در کشور است

به گزارش سیمان خوزستان استاندار خوزستان از دستاوردهای مجموعه جهاددانشگاهی در عرصه های مختلف فناوری، پزشکی، صنعتی و... تجلیل نمود و اظهار داشت: کسب دانش تولید دو نوع مته حفاری پیشرفته و ساخت آنها توسط جهاد دانشگاهی نشانگر پیشرفت قابل توجه در علوم مختلف در کشور است که امروز نیز شاهد رونمایی این دو نوع مته حفاری بودیم.صادق خلیلیان در نشست با حمیدرضا طیبی رییس جهاد دانشگاهی که امروز در اهواز برگزار شد، اظهار نمود: جهاد دانشگاهی نشان دهنده ظرفیت های است که در کشور وجود دارد و باید از این ظرفیت ها به بهترین شکل بهره مند شویم.

به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: اگر به ظرفیت ها اجازه رشد و شکوفایی دهیم، این ظرفیت ها می توانند ما را به قله های پیشرفت و توسعه برساند.

استاندار خوزستان با اشاره به ساخت مته های حفاری توسط جهاد دانشگاهی خوزستان اظهار داشت: کسب دانش تولید دو نوع مته حفاری پیشرفته و ساخت آنها توسط جهاد دانشگاهی نشانگر پیشرفت قابل توجه در علوم مختلف در کشور است که امروز نیز شاهد رونمایی این دو نوع مته حفاری بودیم.

خلیلیان ضمن تجلیل از دستاوردهای جهاد دانشگاهی در عرصه های مختلف فناوری، پزشکی، صنعتی و...، عنوان کرد: ورود جهاد دانشگاهی به این نوع فناوری هایی که در سطح دنیا همچون فناوری های سطح بالا است بیان کننده توانمندی این مجموعه است.

وی افزود: این که جهاد دانشگاهی در بخش صنعت توانسته از مرحله آزمایشگاهی فراتر برود و تولیدات خودرا به مرحله صنعتی شدن برساند موجب رشد و توسعه صنعتی کشور خواهد شد.

استاندار خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود در دیدار با رییس جهاد دانشگاهی با انتقاد از واردات بذر اضافه کرد: یکی از نقاط ضعف در کشاورزی کشور این است که واردات بذر داریم و اگر بتوانیم فناوری های تولید بذر را در داخل تولید و توسعه دهیم اساسا شرایط بسیار مطلوبی را در زمینه کشاورزی کشور خواهیم داشت.

خلیلیان افزود: راه این که بتوانیم غذای جامعه را تامین و قیمت ها را کنترل نماییم این است که باید به عرصه فناوری های اصلاح نژادی ورود نماییم.

وی اظهار داشت: یک جامعه را نمی توان با روش های سنتی اداره کرد و باید فناوری را وارد بخش تولید نماییم و در تولید جهش ایجاد نماییم. دراین زمینه جهاد دانشگاهی به خوبی ورود کرده و پیوند بسیار خوبی میان دانشگاه و جامعه به وجود آورده است.

استاندار خوزستان عنوان کرد: جهاد دانشگاهی فضایی در کشور ایجاد کرده که موجب ایجاد خود باوری شده است که ما می توانیم. این مجموعه یکی از رسالت هایی که داشته این بوده است که نشان دهد ما می توانیم و این مساله را در جامعه تبیین کرده است.در این جلسه حمیدرضا طیبی رییس جهاد دانشگاهی ضمن ارائه دستاوردهای جهاد دانشگاهی به ارائه گزارشی از مجموعه اقدامات، تولیدات و دستاوردهای این مجموعه در زمینه های مختلف پرداخت.

وی ضمن اعلام آمادگی جهاد دانشگاهی برای مساعدت با استان خوزستان در عرصه های مختلف اظهار داشت: مجموعه توانمندی های جهاد دانشگاهی در اختیار خوزستان و توسعه استان است و امادگی داریم در زمینه های مختلف به استان خوزستان کمک نماییم.

رئیس جهاد دانشگاهی اضافه کرد: جهاد دانشگاهی در زمینه پزشکی و درمان ناباروری سرآمد کشور است و توانمندی های بسیار خوبی در این عرصه دارد. همین طور در تولید علم و فناوری عملکرد بسیار مطلوبی در کشور داشته و یکی از مجموعه های بسیار موفق کشور است.

طیبی افزود: ۵۰ درصد از سیکل درمان ناباروری کشور توسط مجموعه جهاد دانشگاهی انجام می شود و عملکرد مجموعه جهاد دانشگاهی در این عرصه بسیار مطلوب بوده است.

وی در این جلسه دیگر دستاوردها و کارهای جهاد در عرصه های مختلف صنعتی، کشاورزی، آموزش، فرهنگی و... را برای استاندار خوزستان تشریح نمود.

به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، در این دیدار محمدرضا پورعابدی معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی و سیدعلیرضا علوی رییس سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان حضور داشتند.

منبع:

1400/11/21
15:24:51
0.0 / 5
303
تگهای خبر: آموزش , تولید , فناوری , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
سیمان سیمان