رشد ۷ درصدی بازار خودرو آلمان در سال ۲۰۲۲

رشد ۷ درصدی بازار خودرو آلمان در سال ۲۰۲۲

سیمان: انجمن صنایع خودروسازی آلمان اعلام نمود که انتظار می رود بازار خودروی آلمان در سال 2022 با هفت درصد رشد به 2.8 میلیون خودروی جدید برسد و البته نسبت به پایین ترین سطح تاریخی سال قبل بهبود پیدا کند اما همچنان پایین تر از سطح پیش از همه گیری است.


به گزارش سیمان به نقل از رویترز، این انجمن انتظار دارد که در سطح جهانی، امسال رشد چهار درصدی را داشته باشد و این افزایش در اروپا پنج درصد بوده که بهبودی بعد از همه گیری کندتر از ایالات متحده یا چین را داشته است البته سال قبل کمترین تعداد خودرو در آلمان نسبت به آمار ضعیف سال ۲۰۲۰ با ۱۰ درصد کاهش، ثبت گردید.
این انجمن اظهار داشت که آلمان حالا باید ایجاد زیرساخت های لازم برای پشتیبانی از تعداد فزاینده خودرو های الکتریکی در جاده های خودرا در اولویت قرار دهد. هیلدگارد مولر، رییس انجمن صنایع خودروسازی آلمان در اطلاعیه ای اظهار داشت: حالا تمرکز بر زیرساخت ها و شرایط است و اینها عوامل تعیین کننده ای برای صنعت هستند تا اهداف مورد توافق را تغییر دهد.
این گروه هشدار داد که آلمان از اهداف خود برای ایجاد زیرساخت شارژ بسیار عقب مانده است و با سرعت فعلی، تنها ۱۶۰ هزار نقطه شارژ تا سال ۲۰۳۰ نصب خواهد شد که کمتر از هدف یک میلیون است.
انجمن صنایع خودروسازی آلمان همین طور عنوان نمود که باید با تولیدکنندگان انرژی و تولیدکنندگان مواد خام در سایر کشورها مشارکت کند تا انرژی پاک کافی برای تامین انرژی خودرو های الکتریکی تولید نماید و پیش بینی نمود که تولید انرژی تجدیدپذیر داخلی کافی نخواهد بود.
منبع:

1400/11/20
21:03:55
0.0 / 5
289
تگهای خبر: بازار , تولید , خودرو , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
سیمان سیمان