رئیس مجمع فعالان اقتصادی هشدار داد

خطر تعدیل نیرو در بخش صنعت

خطر تعدیل نیرو در بخش صنعت

سیمان: رییس مجمع فعالان اقتصادی می گوید تصویب نشدن طرح پشتیبانی از کارخانجات و واحدهای صنعتی و تولیدی در مجلس می تواند برای واحدهای تولیدی مشکل ساز شود.


محمدرضا حسینا، در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: این طرح در صورت تصویب می توانست اضطراب و فشارهای موجود بر روی تولیدکنندگان را به میزان زیادی کم کند. این در حالیست که تولیدکننده امروز با فشارهای زیادی در حوزه تهیه مواد اولیه، دور زدن تحریم ها و همین طور افزایش هزینه حمل و نقل کالاها روبرو است و مسائل قضایی هم می تواند مزید بر علت چنین فشارهایی باشد. همین طور این طرح می توانست علاوه بر جلوگیری از توقف تولید، تاثیر به سزایی در افزایش ظرفیت تولید نیز داشته باشد.
به گفته ی ایشان، در وضعیت فعلی تولیدکنندگان به شدت از طرف دستگاه های پول ستان همچون بانک ها، سازمان تامین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی تحت فشار قرار دارند، در صورتیکه اجرائی شدن این طرح سبب می شد که تولیدکننده انرژی و توان بیشتری را صرف افزایش ظرفیت تولید و توسعه فعالیت هایش کرده و در عین حال خیالش از بابت تعطیل شدن کارخانه و بنگاه خود بواسطه مجازات حبس یا تملک اموال راحت باشد. در هیچ کجای دنیا وضعیت بخش تولید به این شکل نیست که تولیدکننده ای بعد از سال ها فعالیت صادقانه به سبب اختلاف با بانکها یا بدهی به آنها، زندانی شود یا این که تحت فشارهایی قرار گیرد که بطور کلی قید تولید و فعالیت در زمینه های مولد را بزند.
رییس مجمع فعالان اقتصادی با اعلان اینکه دولت باید برای پشتیبانی از واحدهای تولیدی بصورت جدی وارد عمل شود، اظهار داشت: در صورتیکه عدم همکاری بانکها با واحدهای تولیدی ادامه داشته باشد، تا ماه آتی علاوه بر این که شاهد کاهش ظرفیت تولید خواهیم بود، بلکه خواهیم دید که تعدیل نیرو در بخش صنعت نیز اتفاق خواهد افتاد.
حسینا اضافه کرد: آنچه در طرح پشتیبانی از کارخانجات و واحدهای صنعتی و تولیدی مورد توجه قرار گرفته بود، ممنوعیت بازداشت و حبس مدیران و سرمایه گذاران واحدهای تولیدی تا قطعی شدن حکم در امتداد جلوگیری از اختلال در روند فعالیت واحدهای تولیدی بود. همین طور این طرح در سالی که با عنوان حمایت و پشتیانی از تولید نامگذاری شده، جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی و جلوگیری از توقیف و ضبط ماشین آلات فعال و ابزار تولید را دنبال می کرد اما متاسفانه مورد تایید نمایندگان مجلس قرار نگرفت.
این فعال اقتصادی افزود: واقعیت این است که دستگاه هایی مثل بانکها سودهای فزاینده ای را در قبال ارائه تسهیلات از تولیدکنندگان می گیرند که طبیعتاً این شرایط باید اصلاح گردد. در غیر این صورت روند خروج سرمایه ها از کشور تشدید خواهد شد و فعالیت در عرصه تولید به شدت کاهش پیدا خواهدنمود.
منبع:

1400/11/19
23:30:36
0.0 / 5
381
تگهای خبر: بنگاه , تحریم , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
سیمان سیمان