معاون وزیر راه عنوان كرد؛

۴۵۰ هزار نفر، آمار دریافت کنندگان وام ودیعه مسکن

۴۵۰ هزار نفر، آمار دریافت کنندگان وام ودیعه مسکن

به گزارش سیمان معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: از آغاز پرداخت وام ودیعه مسکن، ۴۵۰ هزار نفر این تسهیلات را دریافت کرده اند.


به گزارش سیمان به نقل از صدا و سیما، محمود محمودزاده در حاشیه آغاز عملیات اجرایی بیشتر از ۲۰۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن که به صورت وبینار برگزار شد، اضافه کرد: در سال ۹۹ بیشتر از ۲۳۰ هزار نفر و امسال هم تا کنون دویست و بیست هزار نفر وام ودیعه مسکن را دریافت کرده اند. وی افزود: با عنایت به افزایش قیمت اجاره در دو سال گذشته، وزارت راه و شهرسازی پیشنهادی در خصوص پشتیبانی از مستاجران به ستاد ملی کرونا عرضه کرد که در چارچوب یک بسته حمایتی در سال ۹۹، چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد و در سال ۱۴۰۰ ده هزار میلیارد تومان منابع به وام ودیعه مسکن اختصاص پیدا کرد. معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: بانکها تا آخر بهمن فرصت دارند به افرادی که تشکیل پرونده دادند تسهیلات پرداخت کنند.
محمودزاده افزود: در جهت پشتیبانی از مستاجران و باتوجه به قیمت اجاره بها، پیشنهاد دادیم در سال ۱۴۰۱ هم بخشی از منابعی که در اختیار حوزه مسکن می باشد به پرداخت وام ودیعه مسکن اختصاص پیدا کند. وی ضمن اشاره به این که یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در طرح اقدام ملی و ۳ میلیون و ۱۷۰ هزار متقاضی در سامانه نهضت ملی ثبت نام کرده اند اظهار داشت: کسانی که در طرح قبلی (اقدام ملی مسکن) ثبت نام کرده اند و هنوز نتایج آنها پالایش نشده، می توانند به ادارات راه و شهرسازی استان و یا شرکت عمران شهرهای جدید محل سکونت خود و در شهرهای زیر صد هزار نفر هم به بنیاد مسکن رجوع کنند تا از نتیجه ثبت نام خود اگاه شوند. معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ۶ تا ۷ درصد ثبت نام کنندگان در سامانه، از متقاضیان جدید مسکن هستند، اضافه کرد: در طرح نهضت ملی مسکن سه شرط نداشتن سابقه استفاده از خدمات دولتی از آغاز انقلاب، مالکیت خصوصی و متاهل بودن توسط وزارت راه و شهرسازی و شرط چهارم که شامل پنج سال سابقه سکونت در محل موردتقاضای مسکن، توسط استانداری بررسی می شود. محمودزاده درباره ثبت نام مجردها در سامانه نهضت ملی مسکن اظهار داشت: برپایه مصوبات قبلی هیئت دولت، پنج گروه خانم های مجرد بالای ۳۵ سال، معلولان با ۲۰ سال سن، نخبگان علمی، مردان مجرد بالای ۴۵ سال و بیماران خاص، امکان ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن را داشتند که به تازگی برای مردان مجرد بالای ۲۳ سال سن هم امکان ثبت نام فراهم گشته است.

وی ادامه داد: در طرح نهضت ملی مسکن تا کنون بیشتر از ۳۲۰ هزار متقاضی ۳۲ سال به بالا ثبت نام کرده اند و با عنایت به این که مهلت ثبت نام تا آخر بهمن است، اگر همچنان تقاضا برای ثبت نام وجود داشته باشد این مهلت تمدید می شود. معاون وزیر راه و شهرسازی درباره تسهیلات خودمالکی هم اظهار داشت: تابحال بیشتر از ۵۸ هزار نفر برای دریافت تسهیلات خود مالکی ثبت نام کرده اند که به بانکها معرفی شده اند. وی اظهار داشت: امکان ثبت نام متقاضیان تسهیلات خودمالکی به صورت مستقل در سامانه وجود دارد و هیچ مشکلی برای ورود به سامانه نداریم ضمن این که متقاضی بعد از انتخاب بانک و شعبه مورد نظر و دریافت کد رهگیری می تواند با داشتن اصل مدارک به بانک رجوع کند.


منبع:

1400/11/17
22:42:15
0.0 / 5
595
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
سیمان سیمان