معاون شهردار تهران عنوان كرد:

همکاری شهرداری تهران و بورس راهکاری برای تعادل بخشی قیمت ها در بازار مسکن

همکاری شهرداری تهران و بورس راهکاری برای تعادل بخشی قیمت ها در بازار مسکن

سیمان: معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران از همکاری با سازمان بورس کالا بعنوان راهکاری برای تعادل بخشی قیمت ها در بازار مسکن نام برد.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، ابوالفضل فلاح در نشستی با حضور مدیرعامل و مدیران سازمان بورس کالا و مدیران حوزه معاونت، ضمن اعلام این خبرتصریح کرد: هدف ما از ارائه املاک در بازار بورس کالا، تبدیل این املاک به نقدینگی جهت تامین مالی پروژه های عمرانی شهری است، اما چنانچه این اقدام مطابق با برنامه ریزی ها جلو برود، دست آوردهایی از قبیل رونق بخشی به بازار املاک پایتخت و بازار بورس کالا را در پی خواهد داشت.
وی ادامه داد: عرضه املاک شهرداری در بازار بورس کالا در حقیقت فرصت مغتنم شهرداری برای تبدیل تهدیدها به فرصت است و بدهی های شهرداری ابزاری برای ایجاد سرمایه و تامین مالی شهرداری شده است.

فلاح در ادامه با اشاره به عرضه ۲ ملک در بورس کالا در آینده نزدیک اظهار داشت: اکنون تنها املاکی که مالکیت قطعی شهرداری و سند رسمی دارند می توانند در بورس کالا عرضه شوند، اما در تلاش هستیم تا املاک قولنامه ای، املاک اجاره داری، فروش تراکم و سرقفلی تحت عنوان حق الامتیاز را تبدیل به اوراق بهادار و به تدریج در این بازار عرضه نماییم تا بدین صورت شهرداری بعنوان مرجعی در تسهیل مبادلات املاک کشور و حق الامتیازها و سرقفلی های آنها باشد.

وی با تاکید بر ایجاد تمهیدات ویژه جهت تسهیل در دریافت کد بورسی کالای پیمانکاران، گفت: از آنجا که هدف نخست ما از ورود املاک شهرداری به بازار بورس، تسویه دیون پیمانکاران است و می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن و با خرید املاکی که مد نظر دارند، مطالبات خودرا وصول کنند؛ قرار شد که شهرداری با ارائه اسامی پیمانکاران به سازمان بورس، کد بورسی آنها را در زمان کوتاهی دریافت نمایند.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری در خاتمه ابراز امیدواری کرد تا در قدم های بعدی علاوه بر عرضه زمینهای بارگذاری شده بتوانیم بعنوان یک خریدار جدی در بازار بورس کالا همچون مصالح ساختمانی و... باشیم.
طبق گزارش روابط عمومی معاونت مالی و اقتصاد شهری، همین طور حامد سلطانی نژاد مدیرعامل سازمان بورس کالا ضمن قدردانی از راهبری و سرعت شهرداری برای ایجاد یک مدل همکاری با سازمان بورس اظهار داشت: شهرداری می تواند آغازگر بنیادین برای شروع معاملات املاک در بورس کالا باشد و توسعه نیافتگی حوزه املاک در بازار سرمایه را رونق بخشد.
منبع:

1400/11/12
12:53:18
0.0 / 5
344
تگهای خبر: اجاره , بازار , ساختمان , عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
سیمان سیمان