مدیركل راه و شهرسازی استان اصفهان:

450 هزار نفر در بافت های حاشیه ای استان اصفهان سکونت دارند

450 هزار نفر در بافت های حاشیه ای استان اصفهان سکونت دارند

به گزارش سیمان مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار داشت: ۴۵۰ هزار نفر در بافت های حاشیه ای و سکونتگاه های غیررسمی این استان اصفهان سکونت دارند.به گزارش سیمان به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، علیرضا قاری قرآن عنوان کرد: حدود سه هزار و ۷۸۳ هکتار از املاک و اراضی بافت فرسوده استان در سکونتگاه های غیررسمی و بافت های حاشیه ای قرار دارد که شامل ۵۰ محله می شود.
او با اشاره به اینکه حدود ۱۴ هزار هکتار از اراضی شهری استان در زُمره بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری است، اضافه کرد: این میزان حدود ۱۰ درصد از کل بافت فرسوده و ناکارآمد شهری کشور را شامل می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان تصریح کرد: سکونتگاه های غیررسمی، محله ها و محدوده هایی هستند که به صورت شتابزده، خارج از ضوابط و قوانین و در درون یا مجاور شهرها ساخته شده و دارای ضعف شدید خدمات و سرانه های شهری بوده و اغلب آنها هم دارای مشکلات حقوقی هستند.
قاری قرآن با اشاره به اینکه هم اینک ۹ طرح بازآفرینی شهری در استان درحال اجراست، افزود: این طرح ها در جهت محرومیت زدایی، ایجاد فضای آموزشی، ارتقا کیفیت محل زندگی و احیای بافت تاریخی در چارچوب قراردادهای مشخص در دست راه اندازی هستند.
او ضمن اشاره به این که ۶ مورد از این طرح ها در چارچوب مشارکت با شهرداری یا هیأت امنا مساجد درحال راه اندازی است، تصریح کرد: راه اندازی ساختمان مسجد امام صادق (ع) همت آباد با قرارداد ۶ میلیاردریال، راه اندازی مدرسه ۹ کلاسه نجف آباد با اعتبار پنج میلیاردریال، مرمت حمام تاریخی دستگرد با قرارداد ۲ میلیاردریال در زمره این طرح هاست.
قاری قرآن افزود: روکش آسفالت معابر محلات زینبیه و دارک اصفهان، احیا و بهسازی و نوسازی خانه تاریخی جنگجویان محله هارونیه، بهسازی معابر خمینی شهر و دُرچه و تکمیل محوطه سازی برج کبوتر شاپورآباد و محیط پیرامون آن با بیشتر از ۲ میلیاردریال اعتبار، بخش دیگری از این طرح هاست که بیشتر از ۹۰ درصد هم پیشرفت فیزیکی دارند.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان، اظهار داشت: طرح مشارکتی نوسازی و بهسازی بازار تاریخی شهرضا با پیشرفت ۶۰ درصد و راه اندازی ۲ سرای محله جوی آباد خمینی شهر با پیشرفت ۳۰ درصد از دیگر طرح های مهم بازآفرینی شهری در استان به حساب می آید.


منبع:

1400/11/10
14:27:47
0.0 / پنج
441
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
سیمان سیمان