موسوی:

مجلس از جزئیات توافق ایران با چین و روسیه اطلاعی ندارد

مجلس از جزئیات توافق ایران با چین و روسیه اطلاعی ندارد

به گزارش سیمان نماینده مردم لامرد در مجلس به استناد به اصل ۷۷ قانون اساسی به ضرورت مصوب شدن توافقات بین المللی ایران با چین و روسیه در مجلس شورای اسلامی اشاره نمود و اظهار داشت که مجلس از جزئیات توافق های اخیر بی اطلاع است.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، سید موسی موسوی در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در مورد دور جدید مذاکرات وین اظهار داشت: وزارت امور خارجه ایران باید این پیام را مخابره کند که جهان فقط چند کشور مستکبر غربی نیست. کشورهای دیگر بخصوص همسایگان ما ظرفیت بزرگی برای افزایش مبادلات اقتصادی دارند.
مجلس از جزئیات توافق ایران با روسیه و چین اطلاعی ندارد نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس یازدهم ضمن اشاره به شعار «نه شرقی نه غربی» اظهار داشت: عقد قرارداد بین دولت ایران و سایر کشورها مثل چین و روسیه، مطابق اصل ۷۷ قانون اساسی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد اما تابحال مجلس از جزئیات توافقات اطلاعی ندارد.
این عضو کمیسیون انرژی مجلس در مورد همسان سازی حقوق بارنشستگان اظهار داشت: بازنشستگانی هستند که حقوقشان به دو - سه میلیون تومان هم نمی رسد. بازنشسته ما با این دریافتی کم اقتصادی، چگونه باید گذران زندگی کند. دولت اقدام عاجلی برای بازنشستگان کند.
ایشان در ادامه نطقش نسبت به تحقق مطالبات فرهنگی ابراز امیدواری کرد و از دولت خواست که طرح رتبه بندی معلمان را هر چه سریع تر اجرایی کند.
موسوی در مورد حذف ارز ترجیحی اظهار داشت: زمزمه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باعث کمیاب شدن نهادهای ضروری کشاورزان و دامداران شده است. تداوم این روند سبب چندبرابر شدن قیمت ها و تورم افسارگسیخته خواهد شد. اگر بنا بر حذف ارز ترجیحی است، راهکارهای جبرانی اساسی برای کنترل قیمت ها در نظر گرفته شود.
نماینده مردم لامرد و مهر ضمن تشکر از مسؤلان بابت سفر به مناطق سیل زده استان فارس اظهار داشت: مردم منتظر تسریع اجرای مصوبات و جبران خسارات هستند. دولت باید به این مهم توجه کند که پیش گیری همیشه از درمان کم هزینه تر است. همیشه بعد از وقوع سیل صدها میلیارد تومان هزینه می نماییم اما حاضر نیستیم قبل از حادثه با هزینه ای کمتر طرح های پیش گیری از سیل را اجرا نماییم. سیل از یک طرف و در عین حال خشکسالی مردم را گرفتار مشکل کرده است.
منبع:

1400/11/03
14:12:35
0.0 / 5
299
تگهای خبر: ارز , ایران , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سیمان سیمان