مشاور وزیر كشور در امور زمین و مسكن:

شهرداران نباید مانعی در اجرای قانون جهش تولید مسکن ایجاد کنند

شهرداران نباید مانعی در اجرای قانون جهش تولید مسکن ایجاد کنند

به گزارش سیمان مشاور وزیر کشور در امور زمین و مسکن اظهار داشت: تمامی دستگاه های اجرائی به ویژه شهرداران نباید مانعی در اجرای قانون جهش تولید مسکن ایجاد کنند.به گزارش سیمان به نقل از مهر، علیرضا انصاری ظهر دوشنبه در جلسه شورای مسکن با اعلان اینکه قانون جهش تولید مسکن یک اقدام انقلابی و باارزش است که باید از طرف نهادهای اجرائی حمایت شود، اظهار نمود: تمامی دستگاه های اجرائی به ویژه شهرداران نباید مانعی در اجرای این طرح و در مجموع توسعه مسکن مردم ایجاد کنند بلکه باید مردم را به نوسازی، بازسازی و بهسازی منازل مسکونی خود و با منابع مالی شخصی تشویق کنند.
وی افزود: طرح جهش تولید مسکن در استان مرکزی با اجرای ۸ هزار و ۱۰۰ واحد مسکن در اراک اقدام ارزشمندی است که باید پیوست های فرهنگی و آموزشی از قبیل مسجد، سالن های آمفی تئاتر، پارک و مدرسه به خوبی در آن دیده شود.
مشاور وزیر کشور در امور زمین و مسکن با اعلان اینکه استان مرکزی تا سال ۱۴۰۴ باید استان نمونه کشور در توسعه عدالت و فقرزدایی باشد، عنوان کرد: با اجرای طرح جهش ملی مسکن می توان پرچمدار مبارزه با فقر، فساد و بی عدالتی بود بدین سبب همه باید برای اجرای موفق این طرح تلاش کنند و تمام ظرفیت های ممکن را به کار بگیرند.
انصاری اظهار داشت: اجرای طرح نهضت ملی مسکن نیز یکی از آرمان های امام راحل بود بطوریکه ایشان در سال ۱۳۵۸ به مستمندان قول خانه دار شدن دادند و الان که ۴۲ سال از آن تاریخ می گذرد ما هنوز نتوانسته ایم به خواسته بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی جامه عمل بپوشانیم.
وی افزود: کشور ما در دنیایی از ثروت و توانمندی قرار گرفته و باید از این ظرفیت ها در جهت اجرای عدالت در جامعه به ویژه ساخت و واگذاری مسکن به اقشار مختلف جامعه بهره برد و استان مرکزی می تواند در این راه سرآمد دیگر استانهای کشور باشد.
مشاور وزیر کشور در امور زمین و مسکن اشاره کرد: اجرای طرح جهش تولید مسکن ضمن فعال سازی ۳۰۰ صنعت و ایجاد یک هزار عنوان شغل، گام بلندی در جهت حذف حاشیه نشینی و مقابله با ناهنجاری های اجتماعی است که باید مورد توجه قرار گیرد.


منبع:

1400/10/27
23:55:05
0.0 / 5
328
تگهای خبر: آموزش , ارز , تولید , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سیمان سیمان