نماینده مجلس:

دریافت مبالغ اضافه از متقاضیان مسکن ملی توجیه قانونی ندارد

دریافت مبالغ اضافه از متقاضیان مسکن ملی توجیه قانونی ندارد

به گزارش سیمان نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس اظهار داشت: دریافت مبالغ اضافه از متقاضیان مسکن در اراک با وجود وعده رایگان بودن زمین پروژه های مسکن ملی توجیه قانونی ندارد.به گزارش سیمان به نقل از مهر علی اکبر کریمی شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران از سوال خود از رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی درباره علت گرفتن مبالغ مازاد از متقاضیان طرح مسکن ملی در اراک آگاهی داد.
وی در تشریح سوال خود از رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی، اظهار داشت: برمبنای برنامه ریزی های انجام شده، مقرر است که در کمیسیون عمران مجلس، سوال بنده از وزیر راه و شهرسازی مطرح شود.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، با اعلان اینکه مهم ترین محور سوال بنده از وزیر راه و شهرسازی درباره علت گرفتن حدود ۳۰ میلیون تومان از هر متقاضی مسکن ملی در پروژه ۸۱۰۰ واحدی اراک بابت حق پذیره اوقاف است، اظهار داشت: با وجود وعده رایگان بودن زمین پروژه های مسکن ملی این اقدام فاقد توجیه قانونی بوده و مغایر رویکرد اصلی دولت در طرح مسکن ملی و تامین مسکن برای مردم با کمترین هزینه است.
وی اضافه کرد: با توجه به این که مطابق قوانین و مقررات ناظر بر پروژه های مسکن ملی، زمین محل اجرای این پروژه ها باید بطور رایگان تامین شود، علت انتخاب ۷۰ هکتار زمین اوقافی برای ساخت ۸۱۰۰ واحد مسکونی در شهر اراک برای طرح مسکن ملی چیست؟
کریمی اشاره کرد: در صورتیکه اراضی اوقافی یاد شده خارج از محدوده شهر اراک و دارای کاربری زراعی بوده، علت مطالبه چند صد میلیارد تومان بابت پذیره اراضی اوقافی فوق که به هر نفر از متقاضیان حدود ۳۰ میلیون تومان هزینه اضافی تحمیل کرده است چیست؟ و وزارت راه و شهرسازی بعنوان متولی این حوزه باید پاسخگوی تحمیل این هزینه اضافی به مردم باشد.منبع:

1400/10/26
12:39:26
0.0 / 5
276
تگهای خبر: راه و شهرسازی , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیمان سیمان