گزارش سیمان؛

دعوت گزینشی از رسانه ها در مسافرت رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان

دعوت گزینشی از رسانه ها در مسافرت رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور امروز در سفری وارد خرم آباد شد؛ این در شرایطی است که حضور رسانه ها برای پوشش برنامه های احمد خرم گزینشی و با حذف رسانه های منتقد صورت گرفته است.خبرگزاری مهر -گروه استان ها: با شروع به کار هیئت مدیره جدید سازمان نظام مهندسی استان لرستان بعنوان بزرگ ترین تشکل صنفی این استان امید می رفت که رویه های غلط در این سازمان اصلاح گردد اما بازهم شاهد تکرار رخدادهای عجیب هستیم که آخرین مورد آنرا میتوان در حذف رسانه های منتقد از پوشش برنامه های سفر رئیس سازمان نظام مهندسی کشور مشاهده کرد.
امروز پنج شنبه در ادامه سفرهای استانی احمد خرم رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، لرستانی ها میزبان وی بودند اما دعوت گزینشی از اصحاب رسانه ها علامت سؤال های زیادی بوجود آورده است.
خرم که پیش ازاین از استانهای مختلف بازدید داشته و به جمع مهندسان رفته است امروز وارد مرکز لرستان شد و بعد از ادای احترام به مقام شهدا و حضور بر مزار شهیده مهندس مهدیه هراتی و زنده یاد عزت الله فیلی بنیان گذار سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان راهی «مراسم تجلیل از زحمات هیئت مدیره دوره هشتم» شد.

این در حالی است که به نظر نمی رسد برنامه های سفر وی ممنوعیتی برای پوشش توسط اصحاب رسانه داشته باشد به صورتی که در سایر استان ها هم از رسانه های مختلف برای پوشش برنامه های سفر دعوت به عمل آمده است بنابراین حذف برخی رسانه ها شائبه هایی در خصوص ایجاد مانع برای انتقال مسائل و انتقادات موجود از عملکرد و فعالیت این سازمان در استان بوجود می آورد.
مدت هاست حواشی و سوالات زیادی در مورد مأموریت ها و وظایف سازمان ایجادشده که متأسفانه همچنان بستری برای پاسخگویی به این نکات فراهم نشده و هرروز دسترسی اصحاب رسانه ها به اطلاعات لازم محدودتر می شود.
بارها مهندسان لرستانی طی هفته های گذشته در گروههای مختلف کاری و حرفه ای خود از عدم پاسخگویی و عرضه گزارش کار هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان لب به انتقاد گشوده اند اما مسیری که این سازمان برای محدود کردن اصحاب رسانه و تسهیل فرایند پاسخگویی در پیش گرفته به نظر می آید به بن بست ختم خواهد شد.
وضعیت کنونی ساختمان نیمه کاره سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان، روند فعالیت اجرایی آن، تأمین هزینه های ساخت و مسائل مختلف پیرامون آن ازجمله نکاتی است که به نظر می آید پاسخ روشنی در مورد آن از جانب این سازمان عرضه نشده است و انتظار می رود دستگاه ناظر این سازمان یعنی اداره کل راه و شهرسازی لرستان در این حوزه وارد میدان شده و بستر پاسخگویی و شفاف سازی متولیان را فراهم آورد.

روند فعالیت سامانه ارجاع کار و مسائل مختلف در رابطه با آن، شنیدن انتقادات جامعه بزرگ مهندسین استان لرستان، نارضایتی بخشی از بدنه سازمان نظام مهندسی استان لرستان، تعامل بین بخشی این مجموعه با نهادهای در رابطه با صنعت ساختمان ازجمله شهرداری ها و ده ها مساله دیگر ضرورت ایجاد فضای شیشه ای و شفاف در سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان را دوچندان کرده است، با این تفاسیر اگر همتی از جانب هیئت مدیره فعلی برای رفع مشکلات مورد اشاره وجود ندارد اساسا انتظار از دستگاههای ناظر برای رفع این نقیصه مضاعف خواهد بود.
معاون عمرانی استاندار لرستان در آخرین نشستی که با هیئت مدیره جدید سازمان نظام مهندسی استان لرستان داشت تکالیف گوناگونی برای این مجموعه تعیین کرد که با عنایت به جدیت و پیگیری های مختلف احمدرضا دالوند بزودی این مجموعه باید پاسخگوی مطالبات در حوزه های مطرح شده باشد.
انتظار می رود مجموعه فنی استان لرستان ازجمله معاونت عمرانی و اداره کل راه و شهرسازی ورود جدی تری برای به سامان کردن مشکلات سازمان نظام مهندسی و نزدیک شدن این مجموعه به سازمان مطلوب و مدنظر جامعه بزرگ مهندسان داشته باشند تا دست کم شاهد نقش آفرینی جدی تر این سازمان تخصصی در راه توسعه استان باشیم؛ موضوعی که تابحال محقق نشده است.


منبع:

1400/10/24
12:15:54
0.0 / 5
381
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سیمان سیمان