صادرات دو میلیون دلاری صنایع دستی استان کرمان

صادرات دو میلیون دلاری صنایع دستی استان کرمان

سیمان: کرمان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از صادرات دو میلیون دلاری صنایع دستی این استان آگاهی داد.


فریدون فعالی در جلسه هماهنگی پنج شهر نامزد ثبت ملی صنایع دستی استان کرمان بیان کرد: اکنون 70 هزار نفر در زمینه صنایع دستی و 72 هزار نفر در زمینه فرش دست بافت اشتغال دارند.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از صادرات دو میلیون دلاری صنایع دستی این استان آگاهی داد و اظهار داشت: بیشتر این صادرات بصورت چمدانی و یا از گمرکات سایر استانهای کشور انجام می شود.
وی با اعلان اینکه یک چهارم صادرات حوزه صنایع دستی استان کرمان را سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی شهرستان شهربابک تشکیل می دهد اظهار نمود: دست بافته های گلیم نیز سهم قابل توجهی در صادرات صنایع دستی استان دارند.
فعالی در ادامه با اشاره به این که گرایش جوانان به سمت آموزش و ترویج صنایع دستی بالا رفته است بیان کرد: بدون شک این صنعت می تواند فضای کسب وکار استان کرمان را رونق دهد.
وی با تاکید براینکه ثبت هر شهر بعنوان شهر ملی صنایع دستی سبب معرفی و رونق هنر شاخص آن شهر و منطقه می شود عنوان کرد: برای یک سال پنج شهر از استان کرمان نامزد ثبت در لیست شهرهای ملی صنایع دستی ایران شده اند و باید از این فرصت بهره برد.
فعالی خواهان همکاری مسئولان محلی خصوصاً شهرداران شهرهای نامزد ثبت ملی صنایع دستی شد و اضافه کرد: باید فضای این قبیل شهرها به المان ها و نمادهای صنایع دستی آراسته و معابری به نام رشته های صنایع دستی شاخص آن منطقه نامگذاری شوند.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با تقدیر از همکاری اتاق تجاری کرمان خصوصاً کمیسیون گردشگری این اتاق در تدوین پرونده ها و اسناد پنج شهر نامزد ثبت ملی صنایع دستی اشاره کرد: خوشبختانه بخش دولتی و خصوصی حوزه گردشگری و صنایع دستی استان کرمان تعامل و همکاری بسیار زیادی با یکدیگر دارند.
منبع:

1400/10/15
20:42:16
0.0 / 5
376
تگهای خبر: آموزش , ایران , صادرات , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
سیمان سیمان