پرداخت وام ساخت مسکن بدون نیاز به سپرده و خرید اوراق

پرداخت وام ساخت مسکن بدون نیاز به سپرده و خرید اوراق

سیمان: بنا بر اعلام وزارت راه و شهرسازی، به آن دسته از سازندگانی که قصد ساخت واحدهای مسکونی بر روی زمینهای خود داشته باشند، تسهیلات ویژه از طرف شبکه بانکی پرداخت می شود.به گزارش سیمان به نقل از مهر، بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی به آن دسته از مالکانی که قصد دارند مبادرت به راه اندازی مسکن بر روی زمینهای خود به قصد سکونت کنند، تسهیلات نهضت ملی مسکن پرداخت می شود. این گروه از مالکان برای دریافت این تسهیلات نیازی به خرید اوراق یا سپرده گذاری در بانک نخواهند داشت و می توانند متناسب با دستورالعمل تعریف شده دراین زمینه مبادرت به دریافت تسهیلات کنند.
پروژه های این گروه از افراد متقاضی تحت عنوان پروژه های ساخت مسکن خودمالکی در قالب طرح نهضت ملی مسکن ودر راستای اجرای قانون جهش تولید مسکن، مشمول دریافت این تسهیلات ویژه خواهد شد.
این تسهیلات متناسب با پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکونی به مالکان سازنده پرداخت می شود و شامل تمام شهرهای کشور می شود.
آن طور که وزارت راه و شهرسازی اعلام نموده است برای ثبت نام خودمالکان هیچ محدودیتی وجود ندارد و همه شهرهای کشور و همه روستاها برای این دسته از متقاضیان باز است. هرکسی با هر تعدادی که در مجوزش درج شده امکان ثبت نام و گرفتن تسهیلات خودمالکی را دارد.
این گروه از افراد که قصد ساخت مسکن شخصی ساز دارند می توانند مانند سازندگان حرفه ای مسکن با ثبت نام در سامانه نهضت ملی و ارائه درخواست برای دریافت این تسهیلات اقدام نمایند.
بر این اساس، سازنده های مسکن خودمالکی در همه شهرهای کشور می توانند مانند سایر متقاضیان وسازنده ها از سقف تعیین شده برای تسهیلات ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال که در شهر تهران ۴۵۰ میلیون تومان، کلانشهرهای بیش از یک میلیون نفر جمعیت ۴۰۰ میلیون تومان، مراکز استانها ۳۵۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۳۰۰ میلیون تومان است استفاده کنند. همین طور متقاضیان در روستاها هم تا ۲۵۰ میلیون تومان امکان استفاده از تسهیلات خودمالکی را دارند.
از اکنون نیز این امکان برای دارندگان زمین و سازندگانی که قصد دارند بر روی زمینهای خود در قالب پروژه های خودمالکی مبادرت به ساخت مسکن کنند، فراهم گشته است تا با ثبت نام در سامانه نهضت ملی مسکن و ارائه مدارک خود، با انتخاب بانک به شعب معرفی شوند و نسبت به تکمیل اطلاعات در شعب بانک اقدام نمایند. مهم ترین مدارک مورد نیاز برای ثبت نام و ارائه درخواست، شامل اسناد مالکیت و پروانه ساختمان است که برمبنای آن تسهیلات بانکی به این دسته از خودمالکان پرداخت می شود.
بنا بر اعلام وزارت راه و شهرسازی، تسهیلاتی که در قالب نهضت ملی مسکن به خودمالکان پرداخت می شود نیازی به خرید اوراق یا سپرده گذاری ندارد. مطابق با دستورالعمل پرداخت تسهیلات ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال، این تسهیلات در ۴ مرحله و توسط بانک عامل به خودمالکان پرداخت می شود.
بر این اساس، در مرحله پی کنی و فونداسیون ۱۰ درصد، مرحله اسکلت و سقف ۴۰ درصد، سفت کاری ۲۵ درصد و مرحله نازک کاری نیز ۲۵ درصد تسهیلات به متقاضیان پرداخت می شود.


منبع:

1400/10/14
19:11:06
0.0 / 5
308
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
سیمان سیمان