افزایش قیمت ماهی و کنسرو ماهی تن

افزایش قیمت ماهی و کنسرو ماهی تن

سیمان: به دنبال افزایش قیمت ماهی، این کالای مصرفی مردم تا 77.7 درصد گران شده و هر کیلو ماهی قزل آلا تا بیش از 100 هزار تومان هم قیمت خورده است.به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، از ماه های گذشته قیمت ماهی به ویژه ماهی قزل آلا در بازار با نوسان همراه بوده است و گزارش ها حاکی از افزایش قیمت آن تا بیش از ۱۰۰ هزار تومان بود.

بررسی تازه ترین گزارش مرکز آمار ایران از وضعیت قیمت کالاهای خوراکی در آذرماه امسال نیز همچنان نشان دهنده روند افزایشی قیمت این کالا است.

بر اساس این گزارش، هر کیلو ماهی قزل آلا در آذرماه سال قبل بطور متوسط ۴۸ هزار و ۴۰۰ تومان بوده که در آبان ماه امسال به ۸۴ هزار و ۸۰۰ تومان و در آذرماه به بالای ۸۶ هزار تومان افزایش داشته است؛ در ماه گذشته نیز تا بیش از ۱۰۰ هزار تومان فروش رفته است.

این تغییرات قیمتی نشان میدهد که ماهی قزل آلا نسبت به آبان امسال ۱.۶ و در مقایسه با آذر سال قبل ۷۷.۷ درصد گران شده است.

در رابطه با وضعیت قیمت کنسرو ماهی تن نیز هر قوطی ۱۸۰ گرمی، در ماه گذشته بطور متوسط ۲۸ هزار و ۷۰۰ تومان به فروش رفته و تا بیش از ۳۰ هزار تومان قیمت خورده است.

کنسرو ماهی تن نسبت به آذرماه سال قبل ۲۲.۷ درصد افزایش قیمت دارد.

اعلام فعالان این بخش از این حکایت دارد که افزایش قیمت ماهی به علت افزایش قیمت نهاده ها، داروها، هزینه های کارگری، هزینه خدمات برق، حمل و نقل و... اتفاق افتاده است.

منبع:

1400/10/14
13:10:00
0.0 / 5
252
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سیمان سیمان