یك مقام مسئول:

درباره فرونشست نسیم شهر بزرگنمایی شد

درباره فرونشست نسیم شهر بزرگنمایی شد

به گزارش سیمان عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اظهار داشت: حفره بوجود آمده در نسیم شهر در فاصله ۲۲ کیلومتری از میدان آزادی تهران بود که هشداری برای پایتخت است.به گزارش سیمان به نقل از مهر، پنجشنبه ۹ دیماه حفره ۳۰ متر مربعی به عمق ۲ متر در نسیم شهر به دلیل فرونشست زمین ایجاد کرد. گفته شده که محل فروریزش، قنات قدیمی این شهر بوده است که در نشست روز پنجشنبه به شکل ایجاد حفره در خیابان خودنمایی کرد.
گزارش ها حاکی از وقوع فرونشست در فاصله ۲۲ کیلومتری میدان آزادی تهران رخ داده که هشداری برای پایتخت به حساب می آید.
علی بیت اللهی رئیس بخش زلزله و فرونشست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه عمق فرونشست آن گونه که در فضای مجازی عنوان شد نبوده و بزرگنمایی صورت گرفته است اظهار داشت: محدوده فرونشست زمین نسیم شهر بین مسیر دو رودخانه کرج در شرق محل فرونشست و شادچای در غرب آن در فاصله ۵ کیلومتری از هر کدام صورت گرفته است؛ این دو رودخانه در شهر جدید اندیشه به هم پیوسته و به دریاچه نمک قم سرریز می شود.
وی با اشاره به اینکه بخشی از فرونشست به حیاط ساختمان مسکونی مجاور محل اصلی ریزش زمین سرایت کرده، افزود: عمق قنوات نسیم شهر ۶ متر است که عامل اصلی ریزش زمین در این شهر استان تهران به حساب می آید. اما خاک حفره بوجود آمده به صورت کامل تا عمق ۶ متری ریزش نداشته و پس از دو متر ریزش به دلیل ایجاد تونل، جلوی آن گرفته شده است.
وی با تکیه بر این که ریزش نسیم شهر ۲۴ ساعت بعد از وقوع حادثه با بتن و ملات سیمان و خاک پر شد، افزود: به نظر می آید برای پر کردن حفره های این چنینی باید از مواد طبیعی مانند پوکه، پودر پوکه و همینطور توده های بتنی سنگین استفاده گردد. بویژه که بتن از وقوع فرونشست های بعدی جلوگیری خواهد نمود.


منبع:

1400/10/12
22:56:48
0.0 / 5
511
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سیمان سیمان