معاون وزیر راه خبر داد:

بازگشت تردد شناورهای مسافری در نوروز ۱۴۰۱ پس از ۲ سال توقف

بازگشت تردد شناورهای مسافری در نوروز ۱۴۰۱ پس از ۲ سال توقف

به گزارش سیمان مدیر عامل سازمان بنادر بر آمادگی بنادر برای پذیرایی و خدمات دهی به مسافران دریایی در روزهای نوروز و تعطیلات پیش رو با عنایت به ۲ سال توقف در گردشگری دریایی به خاطر انتشار کرونا تاکید نمود.به گزارش سیمان به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ضمن اشاره به ضرورت اجرایی شدن راهبرد توسعه دریا محور در کشور، اظهار داشت: سازمان بنادر در تلاش است این سیاست راهبردی را از سطح شعار خارج کند و با قرار دادن آن در حوزه تصمیم گیری ها، برنامه های بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدتی را به کمک دولت و مجلس در این خصوص تدوین و اجرا نماید.
علی اکبر صفایی در نشست تخصصی معاونان دریایی بنادر کشور، بر ضرورت سیاستگذاری درست از جانب سازمان بنادر به منظور دستیابی خانواده بزرگ دریایی کشور به اهداف خود، چه در بخش ملی و چه در حوزه بین الملل، تصریح کرد و اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی باید بعنوان نماینده حاکمیت و تصمیم گیر برای بخش های مختلف دریایی، سیاستگذاری های درست و اصولی برای هم راستا کردن امور دریایی کشور در دست اجرا داشته باشد.
معاون وزیر راه وظایف و مسئولیت ها در حوزه حاکمیت دریایی کشور را بسیار حائز اهمیت خواند و عنوان کرد: سالانه ۵۰ هزار فروند انواع شناورهای تجاری وارد بنادر بازرگانی کشور می شوند که از امکانات و ظرفیت های مختلف بخش دریایی در حوزه های لایروبی، هیدروگرافی، چراغ های دریایی، یدک کشی و غیره استفاده می نمایند.
وی یکی از چالش های اصلی سازمان بنادر و به تبع آن، سایر ارگان های دریایی کشور را تربیت و تأمین نیروی دریانورد متخصص دانست و تصریح کرد: سازمان بنادر برای جذب نیروی دریانورد متخصص و کارآزموده، برنامه هایی را در دست انجام دارد.
صفایی با اشاره به اینکه برنامه های بخش دریایی نباید در خلأ تصویب و تدوین شود، تصریح کرد: لازم است برنامه های دریایی سازمان بنادر با سیاست های کلی نظام و برنامه ششم توسعه هم راستا باشد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی پویایی و تداوم صادرات، واردات و تجارت خارجی را وابسته به توسعه ناوگان دریایی توصیف کرد و توسعه ناوگان دریایی را یکی دیگر از اولویت های جدی این سازمان برشمرد.
وی تصریح کرد: بررسی ها نشان داده است توسعه و نوسازی ناوگان، یکی از نیازهای جدی کشور در حوزه تجارت و حمل و نقل دریایی به حساب می آید.
مدیر عامل سازمان بنادر بر آمادگی ۱۰۰ درصدی بنادر برای پذیرایی و خدمات دهی به مسافران دریایی در روزهای نوروز و تعطیلات در پیش رو با عنایت به دو سال توقف در گردشگری دریایی به خاطر انتشار کرونا تاکید نمود.


منبع:

1400/10/09
13:46:46
0.0 / 5
298
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سیمان سیمان