در پی شیوع سویه اومیكرون؛

ورود به کویت برای سینوفارم زده ها مشروط شد

ورود به کویت برای سینوفارم زده ها مشروط شد

برمبنای مقررات جدید ورود به کویت، تنها کسانی که فایزر، جانسون، مدرنا یا آسترازانکا زده اند می توانند وارد این کشور شوند.به گزارش سیمان به نقل از هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما)، کشور کویت باتوجه به انتشار سویه جدید کرونا، شرایط ورود مسافران به این کشور را اعلام نمود.
بر اساس اطلاعیه صادر شده، مسافران با ملیت یا اقامت کویت و مسافران دارای ویزا می توانند با داشتن شرایط زیر از کشور ایران به این کشور سفر کنند.
مسافران بالای ۱۸ سال می بایست دارای کارت واکسن فایزر یا مدرنا یا آسترازنکا یا جانسون باشند و از آخرین نوبت تزریق ۱۴ روز گذشته باشد.
مسافران تا ۱۶ سال که والدین آنها با شرایط فوق واکسینه شده باشند نیز می توانند به همراه والدین خود بدون کارت واکسن سفر کنند.
مسافران ۱۶ تا ۱۸ سال بعد از ورود و انجام غربالگری، در صورت تشخیص پزشک، به هزینه مسافر در هتل قرنطینه خواهند شد.
مسافران دارای کارت واکسن اسپوتنیک یا سینوفارم یا سینوواک یا اسپایکوژن با شرط دریافت یک نوبت واکسن فایزر یا مدرنا یا آسترازنکا یا جانسون نیز می توانند به کشور کویت سفر کنند.
مسافرانی که ۹ ماه از دریافت نوبت دوم واکسن آنها گذشته باشد، می بایست دوز تکمیلی را دریافت کرده باشند.
تمامی مسافران بالای ۶ سال در پروازهای ورودی به کویت می بایست آزمایش PCR را در محدوده ۴۸ ساعت مانده به پرواز در یکی از مراکز تأیید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران در این لینک انجام داده و گواهی جواب منفی تست کرونا را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند.
مسافران پیش از پرواز می بایست اطلاعات خودرا در این لینک ثبت نام کنند.
مسافران بعد از ورود به کویت، می بایست ۷ روز خودرا قرنطینه خانگی کنند.
نصب برنامه "Shlonik" و "Kuwait Mosafer" بر روی گوشی همراه مسافران و ثبت اطلاعات درخواستی در ابتدای ورود به کویت الزامی است.
مسافران دارای کارت واکسیناسیون صادره در کویت می بایست به هنگام ورود کارت واکسیناسیون خودرا در برنامه “Immune app” یا برنامه “Kuwait mobile ID app” ارایه کنند.
مسافران دارای کارت واکسیناسیون صادره در خارج از کشور کویت، می بایست کارت خودرا در این لینک بارگذاری کنند.
کارت واکسیناسیون می بایست دارای QR code باشد و در هنگام ورود ارائه شود.

1400/10/07
11:13:11
0.0 / 5
327
تگهای خبر: mobile , آموزش , ایران
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
سیمان سیمان