قیمت اوراق تسهیلات مسکن کاهش پیدا کرد

قیمت اوراق تسهیلات مسکن کاهش پیدا کرد

به گزارش سیمان سرپرست معاونت توسعه کسب و کار فرابورس ایران از کاهش قیمت اوراق تسهیلات مسکن با مصوبه جدید بانک عامل بخش مسکن اطلاع داد.به گزارش سیمان به نقل از فرابورس ایران، ندا بشیری از اجرایی شدن مصوبه هیئت مدیره بانک عامل بخش مسکن برای پشتیبانی از متقاضیان تسهیلات خرید مسکن و تاثیر آن بر کاهش قیمت اوراق تسه اطلاع داد و اظهار داشت: با تمهیدات صورت گرفته از جانب این بانک شاهد کاهش قیمت پایانی اوراق تسه در معاملات فرابورس ایران بودیم.
بشیری به مصوبه هیئت مدیره بانک عامل بخش مسکن برای پشتیبانی از متقاضیان خرید امتیاز تسهیلات مسکن اشاره و در اینباره توضیح داد: بر مبنای مصوبه هیئت مدیره بانک تخصصی بخش مسکن و با هدف تقویت قدرت خرید و کاهش بهای تمام شده تسهیلات، از ۲۳ آذرماه تا ۲۵ دیماه تعداد اوراق لازم برای خرید امتیاز اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن و همینطور جعاله تعمیرات مسکن، به نصف کاهش پیدا کرد.
به گفته وی، بر طبق این تمهیدات اوراق امتیاز تسهیلات مسکن در بیشتر نمادها با صف فروش مواجه گردید و متعاقب آن کاهش قابل ملاحظه ای در قیمت پایانی این اوراق به ثبت رسید.
بشیری با تکیه بر این که به واسطه این طرح، همه متقاضیان می توانند همان میزان وام را با نصف اوراق مورد نیاز قبلی دریافت نمایند، افزود: این مورد سیگنال کاهش فشار تقاضا را به بازار مخابره کرد که به دنبال آن قیمت اوراق کاهش پیدا کرد و در نهایت منجر به ایجاد صف فروش در بیشتر نمادهای این اوراق، معروف به تسه ها شد.
سرپرست معاونت توسعه کسب و کار فرابورس برای توضیح بیشتر درباره میزان اوراق موردنیاز برای خرید مسکن اظهار داشت: بعنوان مثال مطابق اطلاعیه فرابورس در تاریخ ۳ مهر ۱۴۰۰، میتوان برای خرید انفرادی مسکن در شهر تهران معادل ۲۰۰ میلیون تومان و برای جعاله تعمیرات هم معادل ۸۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کرد. با عنایت به این که هر ورقه از تسه ها، مبین حق دریافت ۵۰۰ هزار تومان وام است، ازاین رو برای وام خرید مسکن، متقاضیان باید تعداد ۴۰۰ ورقه و برای وام جعاله هم ۱۶۰ ورقه تسه از بازار تهیه می کردند.
وی عنوان کرد: با مصوبه فعلی این میزان نصف شده است و به ۲۰۰ ورقه برای وام خرید و ۸۰ ورقه برای وام جعاله کاسته شده است.


منبع:

1400/09/27
11:54:24
0.0 / 5
296
تگهای خبر: ایران , بازار , تخصص , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سیمان سیمان