در نیمه اول امسال

تولید تنباکو ۳ و نیم برابر شد

تولید تنباکو ۳ و نیم برابر شد

سیمان: تازه ترین آمار انتشار یافته از طرف وزارت صمت نشان میدهد که در نیمه اول امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل، تولید انواع تنباکو بیش از 3.5 برابر و صادرات تنباکوی معسل نزدیک به 5.5 برابر شده است.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار در شش ماهه اول امسال مجموع تولید تنباکو در کشور به ۲۴۴۴ تن رسیده که نسبت به تولید ۶۶۹ تنی در زمان مشابه سال قبل ۲۶۵.۳ درصد رشد داشته و بیش از ۳.۵ برابر شده است. همین طور هم اکنون ۴۳ واحد درحال تولید تنباکو هستند که نسبت به فعالیت ۳۶ واحد در زمان مشابه سال قبل ۱۹.۴ درصد بالا رفته است.
صادرات تنباکوی معسل بیش از ۵ برابر شد
بر طبق این آمار صادرات تنباکوی معسل در نیمه اول امسال نزدیک به ۵.۵ برابر زمان مشابه سال قبل شده است؛ بطوریکه صادرات تنباکوی معسل با ۴۴۵.۸ درصد افزایش از ۷۳.۳ تن در شش ماهه اول سال ۱۳۹۹ به ۴۰۰.۲ تن در زمان مشابه امسال رسیده است. اما صادرات تنباکوی سنتی در طول این مدت ۹.۳ درصد کاهش داشته و از ۴۵.۶ تن در شش ماهه اول سال قبل به ۴۱.۳ تن در زمان مشابه امسال رسیده است.
صادرات توتون نیز در مدت یاد شده با ۹۲.۳ درصد افزایش از ۸۰۳.۲ تن در نیمه اول سال قبل به ۱۵۴۴.۴ تن در زمان مشابه امسال رسیده که علت آن استفاده از توتون در تولید تنباکوی معسل بوده است.
رییس انجمن تولیدکنندگان، واردکنندگان و صادرکنندگان محصولات دخانی، سال قبل مصرف سالانه تنباکوی معسل در کشور را ۱۰ تا ۱۲ هزار تن اعلام نموده بود که برمبنای گفته های وی تنها ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تن از نیاز سالانه کشور در بخش تنباکوی معسل در داخل تامین می شود و بیش از ۸۰۰۰ تن باید سالانه به کشور وارد شود، اما آماری از میزان واردات امسال در دسترس نیست.
منبع:

1400/09/26
19:25:37
0.0 / 5
452
تگهای خبر: تولید , صادرات , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
سیمان سیمان