اوراق تسهیلات مسکن۱۱۳هزارتومان شد

اوراق تسهیلات مسکن۱۱۳هزارتومان شد

در صورتیکه هم بازار سرمایه و هم بازار مسکن در دوره سقوط و رکود به سر می برند، در دو هفته اخیر رشد عجیب قیمت اوراق تسهیلات مسکن سبب شده تا هزینه دریافت وام مسکن به 108 میلیون تومان برسد.به گزارش سیمان به نقل از مهر، قیمت اوراق تسهیلات مسکن در معاملات امروز (سه شنبه ۲۳ آذرماه) با افزایش ۵ درصدی در همه نمادها به ۱۱۱ تا ۱۱۳ هزار تومان افزایش پیدا کرد.
این در حالی است که در دو هفته گذشته قیمت این اوراق در دامنه ۸۰ هزار تومان بود و طی ۱۰ روز کاری به بالای ۱۱۰ هزار تومان بالا رفته است.
روز گذشته خبرهایی در خصوص طرح جدید بانک عامل بخش مسکن برای کاهش هزینه دریافت تسهیلات خرید مسکن انتشار یافته بود، این در حالیست که این اتفاق هنوز رخ نداده و قیمت اوراق روز به روز درحال افزایش است و در همه نمادهای تسه سقف دامنه نوسان (پنج درصد) را ثبت می کند.
به گفته کارشناسان، افزایش قیمت اوراق تسهیلات مسکن درحالی است که هم بازار سرمایه روزهای نزولی را پشت سر گذاشته و شاخص کل مرتباً درحال سقوط است و هم بازار مسکن گرفتار انجماد و قفل شدگی است.
به نظر می رسد سفته بازان و دلالان در نبود نظارت بر بازار خرید و فروش اوراق تسهیلات مسکن برای جبران زیان های وارده از محل خرید و فروش سهام به خرید و فروش سفته بازانه اوراق تسهیلات مسکن روی آورده اند.
در حال حاضر سقف تسهیلات خرید مسکن زوجین تهرانی ۴۸۰ میلیون تومان است که برای دریافت این وام متقاضی می بایست ۹۶۰ برگه حق تقدم تسهیلات مسکن به ارزش هر برگه ۵۰۰ هزار تومان خریداری کند که با احتساب قیمت خرید هر برگه تسهیلات مسکن در معاملات فرابورس ۱۱۳ هزار تومان، هزینه دریافت این تسهیلات ۱۰۸ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان و به مدلول کسر یک چهارم از ارزش کل وام خواهد بود.

1400/09/24
16:39:47
0.0 / پنج
510
تگهای خبر: ارز , بازار , تسهیلات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سیمان سیمان