بهره برداری از ۴۰۰۰ واحد صنعتی در ۷ ماهه امسال

بهره برداری از ۴۰۰۰ واحد صنعتی در ۷ ماهه امسال

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) اظهار داشت: 4000 واحد صنعتی با اشتغالزایی مستقیم 90 هزار نفری طی هفت ماهه اخیر به چرخه تولید اضافه شده و در این بازه زمانی شاهد رشد 15 درصدی اشتغال صنعتی هستیم.


به گزراش ایسنا، مهدی صادقی نیارکی در پانزدهمین جشنواره ملی تولیدکنندگان و مدیران جوان که مقارن با سیزدهمین دوره معرفی چهره های ماندگار صنعت، معدن و تجارت ایران بود، با اشاره به افزایش تورم تولید کننده اشاره کرد: در شرایطی که اغلب بخش ها با رکود دست به گریبان بودند، تولید ۱۵ رشته فعالیت صنعتی از بین ۲۵ محصول منتخب صنعتی در هفت ماهه روند افزایشی بوده است.
ایشان سپس بر ضرورت توجه به رویکرد مردمی کردن اقتصاد و برون گرایی با اتکا به ظرفیت های داخلی تاکید کرد، توسعه صادرات و رشد بخش صنعت در کشور را در امتداد نگاه به درون گرایی و خوداتکایی برشمرد و اظهار داشت: صادرات غیر نفتی در هفت ماهه سال جاری از نظر ارزش ۴۸ درصد و از نظر وزنی ۱۵ درصد رشد داشته است.
معاون امور صنایع وزارت صمت در ادامه توجه به راهبردها و رویکرد های درون زایی اقتصاد کشور، دانش بنیان شدن اقتصاد و مردمی کردن اقتصاد و سپردن کار به دست مجموعه های جوان توانمند را برای فائق آمدن بر چالش ها و مشکلات پیرامون صنعت مورد تاکید قرار داد و توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های تشکل های تخصصی، حرفه ای و صنعتگران را راه حل اجرائی برای عبور از چالش ها و توسعه صنعتی کشور برشمرد.
گفتنی است در کنار پانزدهمین جشنواره ملی تولیدکنندگان و مدیران جوان، از چهره های ماندگار صنعت، معدن و تجارت کشور با حضور مقامات کشوری تقدیر گردید.1400/09/22
23:44:53
0.0 / پنج
732
تگهای خبر: ارز , ایران , تجارت , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سیمان سیمان