استاندار خوزستان :

عشایر از امکانات کشور، کمتر برخوردار شده اند

عشایر از امکانات کشور، کمتر برخوردار شده اند

سیمان: خوزستان استاندار خوزستان اظهار داشت: عشایر فقیر نیستند بلکه دامدار و تولیدکننده هستند و در مناطق محروم زندگی می کنند که این مسئله سبب شده تا از امکانات و سرمایه های کشور کمتر برخوردار شوند.صادق خلیلیان در نشست شورای عشایر خوزستان که امروز، ۲۰ آذرماه در اهواز برگزار شد، اظهار نمود: عشایر خوزستان در طول تاریخ وظیفه پاسداری خویش را از مرزهای کشور به خوبی انجام داده اند و آنها قشر تولیدکننده ای هستند که ایجاد ثروت و ارزش دارند.

به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: عشایر فقیر نیستند بلکه دامدار و تولیدکننده هستند و در مناطق محروم زندگی می کنند که این مسئله سبب شده تا از امکانات و سرمایه های کشور کمتر برخوردار شوند.

استاندار خوزستان اظهار داشت: عشایر علیرغم این که یک جامعه تولیدکننده هستند و نیاز خود و بخشی از جامعه را تأمین می کنند اما کم توقع هستند و در عین حال از مواهب کشور کمتر بهره مند می شوند.

خلیلیان با اشاره به اینکه رویکرد ما باید محرومیت زدایی و توزیع عدالت در جامعه باشد، اظهار داشت: در دولت انقلابی آقای رئیسی که عزم بر ساختن ممکلت و کاهش مشکلات است، باید بعنوان یک وظیفه ملی به این محرومیت های منطقه ای توجه داشته باشیم.

وی ضمن اشاره به این که بحث راه عشایری باید مورد توجه بیشتری در استان قرار بگیرد، اضافه کرد: برپایه آنچه به نظر می آید شاید بحث راه عشایری را اداره کل امور عشایر نتواند به خوبی اجرایی کند و بهتر است که این مسئله در اختیار راه و شهرسازی قرار بگیرد.

استاندار خوزستان اظهار داشت: باید توسعه زیرساخت ها، بحث آبرسانی و برق رسانی را به مناطق عشایری به جدیت دنبال نماییم و در این حوزه از امکانات و ظرفیت های ملی بیشتر استفاده نماییم.

خلیلیان افزود: باید زیرساخت ها را در خدمت عشایر، محرومیت زدایی و افزایش تولید و پشتیبانی از تولید قرار دهیم و مشکلات عشایر را در بخش های مختلف مرتفع نماییم.

وی اضافه کرد: باید فرهنگ اصیل و غنی عشایر را که کمتر مورد توجه قرار گرفته است، بعنوان یک ظرفیت مورد استفاده قرار دهیم چونکه این مسئله می تواند به رونق بخش گردشگری حتی در سطح بین المللی کمک شایانی کند.

منبع:

1400/09/20
15:51:04
0.0 / 5
363
تگهای خبر: ارز , تولید , راه و شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
سیمان سیمان