اقدام پلیس راهور در نمایشگاه بین المللی قانونی بود؟

اقدام پلیس راهور در نمایشگاه بین المللی قانونی بود؟

مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین المللی ایران می گوید اقدام پلیس راهور در مسدود کردن مسیر حرکت خودرو ها به سمت محل نمایشگاه های بین المللی غیرقانونی و نسنجیده بوده است.


حسن زمانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: متاسفانه امروز پلیس راهور بدون هیچ هماهنگی و اخطار قبلی از ورود خودروهایی که قصد بازدید از نمایشگاه های تخصصی را داشتند ممانعت کرد و این مساله برای غرفه داران و بازدیدکنندگان مشکلاتی را به وجود آورد.
وی با اعلان اینکه هم اکنون حدود ۷۰۰ شرکت داخلی و خارجی در نمایشگاه فعال می باشند، اظهار داشت: امروز نمایشگاه در حدود هشت ساعت، حدود ۳۰۰۰ بازدید کننده داشت و باتوجه به برگزاری نمایشگاه های تخصصی، افراد در رابطه با این حوزه ها در محل نمایشگاه حاضر می شوند. نمایشگاه بین المللی ظرفیت ۶۰۰۰ پارکینگ خودرو دارد و اساسا مشکلی در مدیریت آنها و کنترل ترافیکشان وجود نداشت.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین المللی با اشاره به تبعات منفی چنین تصمیم هایی بیان کرد: باتوجه به منویات مقام معظم رهبری، پشتیبانی از تولید و فراهم کردن بستری برای تولیدکنندگان که محصولاتشان را عرضه کنند یکی از اولویت های کشور است و شرکت نمایشگاه ها نیز در همین بستر تلاش نموده مقدمات حضور شرکت های داخلی و خارجی را فراهم آورد.
زمانی افزود: این که ما ناگهان و بدون هماهنگی از ورود خودرو ها ممانعت نماییم موجب ایجاد مشکل برای تولیدکنندگان و غرفه داران می شود و ما نگران این هستیم که میان آنها و ماموران پلیس مشکلی به وجود بیاید. بغیر از آن، این شرکتها امکان قانونی شکایت و درخواست غرامت و جریمه را نیز خواهند داشت که در صورت عملیاتی شدن آن، چه از نظر ریالی و چه برای شرکت های خارجی به شکل ارزی، امکان درخواست غرامت وجود خواهد داشت که برای کشور هزینه به وجود می آورد. این تصمیمات در اعتماد شرکت های خارجی که قصد حضور در نمایشگاه های ایران را دارند نیز مشکل آفرین خواهد بود.
به گفته وی، تا حالا پلیس راهور هیچ توضیحی درباره این اقدام نداده و نمایشگاه از فردا طبق برنامه قبلی به کار خود ادامه خواهد داد تا مشخص شود علت تصمیم امروز چه بود و با چه تفکری انجام شده است.
به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، بنا بود از امروز چند نمایشگاه تخصصی در محل دائم نمایشگاه های تهران کار خودرا در زمینه هایی چون ماشین آلات کشاورزی، مواد اولیه و منسوجات خانگی و پوشاک شروع کنند.
برخی بازدیدکنندگان اعلام نموده اند که پلیس راهور مانع از ورود خودرو های آنها به نمایشگاه شده و مشکلات ترافیکی برگزاری در این محل، علت این تصمیم اعلام شده است.1400/09/14
22:08:45
0.0 / پنج
405
تگهای خبر: ارز , ایران , تخصص , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
سیمان سیمان