مدیركل راه و شهرسازی تهران مطرح كرد:

برخورد با زمین خواران لواسان بدون نگاه به اسامی افراد

برخورد با زمین خواران لواسان بدون نگاه به اسامی افراد

به گزارش سیمان مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اظهار داشت: در برخورد با متصرفان و زمین خواران در لواسانات، به هیچ وجه به اسامی نگاه نمی نماییم و با هرکس در هر مقامی که باشد برخورد خواهیم کرد.به گزارش سیمان به نقل از صداوسیما، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اظهار داشت: ارزش آزادسازی تصرفات در استان تهران بیشتر از ۱۰ هزار میلیارد تومان است.
خلیل محبت خواه، ضمن اشاره به این که دو نوع رفع تصرفات داریم اضافه کرد: نوع اول آن رفع تصرفات فوری است که بلافاصله وقتی مشخص می شود نسبت به تخریب آن اقدام می نماییم که اخیراً ۲۶۰ فقره رفع تصرفات به مساحت ۱۷۱ هکتار بوده است.
وی اظهار داشت: این رفع تصرفات در شهرهای دماوند، ملارد، شهریار، شرق تهران، جنوب شرق تهران انجام شده است.
محبت خواه افزود: نوع دوم تصرفات بگونه ای است که اراضی تصرف و ساخت و ساز در آن انجام شده است که ۱۰۲ فقره به مساحت ۴۹ هکتار با همکاری معاونت املاک حقوقی و یگان حفاظت رفع تصرفات انجام شده است.
وی ضمن اشاره به اینکه همه زمین هایی که رفع تصرف شده متعلق به دولت بوده که بعد از رفع تصرفات، به منابع طبیعی و حریم شهرسازی انتقال داده شده است اضافه کرد: هنوز بیشتر از دو تا سه برابر رقم آزاد شده تصرفات می توانیم رفع تصرف انجام دهیم.
محبت خواه اظهار داشت: متصرفان، سوداگران و زمین خوارانی هستند که زمینهای دولت را تفکیک کردند و به مردم فروختند که با رفع تصرفات و اقدامات قضایی این زمین ها به دولت بازگردانده شد.
وی اضافه کرد: دولت و اداره راه و شهرسازی مصمم است که نسبت به اعاده زمینهای تصرف شده، اقدامات حقوقی و قضایی در داخل شهر و خارج از محدوده شهر انجام دهد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از مردم خواست به هنگام خرید ملک یا زمین حتما از مراجع ذی صلاح مانند اداره شهرسازی و اداره ثبت استعلام کنند تا در آینده با مشکل مواجه نشوند.
وی اضافه کرد: در صورتیکه همشهریان با ساخت و ساز غیر مجاز یا تصرف برخورد کردند بلافاصله به شماره ۱۶۵۶ اطلاع رسانی کنند تا در اسرع وقت اقدامات بازدارنده صورت گیرد.
محبت خواه اظهار داشت: ساخت و ساز غیر مجاز اغلب در شب و روزهای تعطیل و یا زمانی که ادارات تعطیل هستند اتفاق می افتد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با تکیه بر این که برای مبارزه با فساد و کوه خواری و زمین خواری یک صدا هستیم اضافه کرد: تا ریشه کن کردن آن به مبارزه با فساد ادامه می دهیم.
وی همینطور به منطقه لواسانات اشاره نمود و اظهار داشت: پرونده هایی هم در لواسانات داریم که در جریان است، اما در برخورد با متصرفان به هیچ وجه به اسامی نگاه نمی نماییم و با هرکس در هر مقامی که باشد برخورد خواهیم کرد.


منبع:

1400/09/06
21:10:47
0.0 / 5
332
تگهای خبر: ارز , راه و شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیمان سیمان