دبیر انجمن صنفی صنعت سیمان خبر داد

عمده قطعی های گاز سیمانی ها از فردا اعمال می شود

عمده قطعی های گاز سیمانی ها از فردا اعمال می شود

سیمان: دبیر انجمن صنعت صنفی سیمان ضمن اشاره به این که گاز کارخانه های سیمان که از نیمه آبان با محدودیت روبه رو شده است، باتوجه به جایگزینی سوخت هنوز برای تولید مشکل ایجاد نکرده است، از قطعی تعداد زیادی از واحدهای سیمان از فردا (پنجشنبه/چهارم آذر ماه) آگاهی داد و اصرار کرد که در صورت ادامه قطعی گاز و نرسیدن مازوت، تضمینی برای تولید مستمر وجود ندارد.


عبدالرضا شیخان در گفت و گو با ایسنا، از قطعی تعداد عمده واحدهای سیمانی از فردا (پنجشنبه) آگاهی داد و اظهار نمود: از نیمه آبان ماه سال جاری گاز کارخانه های سیمان واقع در شمال و شرق کشور و همچنان کارخانه های آذربایجان کم و قطع شده است؛ اما با توجه به این که ذخایر مازوت موجود بود و از پیش خریداری نموده بودیم. تا حالا توانستیم تولید را حفظ نماییم و مشکلی در توقف تولید نداشته ایم.
دبیر انجمن صنفی صنعت ایران، خبر داد: در مرحله دوم محدودیت های گاز که به احتمال زیاد از فردا (چهارم آذرماه) اجرا خواهد شد، گاز تعداد بیشتری از کارخانه های سیمان قطع خواهد شد. این بخش عمده که از فردا با قطعی گاز مواجه خواهند شد. به جز کارخانه های سیمان واقع در جنوب کشور، کارخانه های سیمان سفید و کارخانه های سیمان واقع در شهرهای بزرگ همچون تهران و البرز که گاز برایشان قطع نخواهد شد، الباقی کارخانه های سیمان با قطعی گاز روبرو خواهند شد. در حقیقت از ۷۷ کارخانه سیمان موجود در کشور، حدود هشت کارخانه سفید هستند و حدود ۱۰ الی ۱۵ کارخانه هم در مناطقی هستند که امکان گازرسانی وجود دارد، قطعی برق نخواهند داشت.
تولید هنوز متوقف نشده اما با عدم تامین سوخت بموقع و قطعی برق، دیگر تضمینی برای تولید نیست
وی ضمن تاکید بر این که با جایگزینی سوخت دوم (مازوت) ذخیره از نیمه دوم آبان ماه، مشکلی در تولید ایجاد نشده است؛ اشاره کرد: قسمتی از نیاز به سوخت (معادل ۱۵ روز تولید) را در مخازن ذخیره کرده بودیم. چنانچه بعد از این هم مازوت بموقع برسد و به تدریج تامین گردد که در تولید خللی ایجاد نشود، مشکلی در تولید نخواهیم داشت؛ اما اگر برق هم قطع شود، دیگر تضمینی برای ادامه تولید وجود ندارد.
منبع:

1400/09/04
11:19:22
0.0 / پنج
425
تگهای خبر: ایران , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سیمان سیمان