با هدف ایمنی راه و سفر؛

حذف نقاط حادثه خیز محورهای اردبیل اولویت راهداری باشد

حذف نقاط حادثه خیز محورهای اردبیل اولویت راهداری باشد

به گزارش سیمان معاون امور عمرانی استاندار اردبیل اظهار داشت: چهارخطه کردن و حذف نقاط حادثه خیز محورهای مواصلاتی در مناطق مختلف استان اردبیل ایمنی سفر و کاهش تلفات را به همراه دارد.به گزارش سیمان به نقل از مهر، کمال الدین میرجعفریان عصر دوشنبه در مراسم آغازین طرح سراسری زمستانی پلیس راه، راهداری، هلال احمر، اورژانس و امداد خودرو در اردبیل اظهار نمود: طرح زمستانی از امروز تا ۲۰ اسفندماه ادامه خواهد داشت که در قالب این طرح بیش از ۵۰۰ دستگاه ناوگان راهداری، ست نجات، آمبولانس و خودرو های سنگین به هموطنان ارائه خدمات خواهند کرد.
وی اشاره کرد: در اجرای این طرح بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ نفر نیروی پلیس راه، راهداری و امدادگران به هموطنان در جاده ها و محورهای مواصلاتی استان اردبیل خصوصاً در گردنه های صعب العبور و مناطق حادثه خیز ارائه خدمات کرده و به سهولت سفر کمک خواهند کرد.
معاون امور عمرانی استاندار اردبیل اظهار داشت: در نیمه اول امسال با تلاش همه این دستگاهها در استان اردبیل کاهش ۲۰ درصدی تصادفات در جاده ها و محورهای مواصلاتی به ثبت رسید که قسمتی از این کاهش تصادفات به سبب حذف نقاط حادثه خیز بوده است.
میرجعفریان اضافه کرد: همچنان دستگاه های متولی خصوصاً راه و شهرسازی، راهداری و پلیس راه در شناسایی و حذف نقاط حادثه خیز و گردنه های صعب العبور نقش مهمی دارند که باید در سریع ترین زمان این اقدامات اصلاحی در دستور کار قرار گیرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: در استان اردبیل عمده محورهای مواصلاتی متصل به استانهای همسایه بوسیله گردنه و یا محورهای صعب العبور اتصال پیدا کرده که لازم است چهارخطه کردن این مسیرها با سرعت عمل بیشتر به انجام برسد.
این مسئول افزود: راه و شهرسازی استان اقدامات خوب و مؤثری را در چهارخطه کردن اغلب مسیرهای شمال، جنوب، شرق و غرب استان شروع کردند که بطور قطع در سال های آتی این امر نتایج و نتایج خوبی را در ایمن سازی سفرها به همراه خواهد داشت.
وی از تکمیل تونل دوم گردنه حیران در محور نمین به سمت آستارا آگاهی داد و بیان کرد: در کنار راه اندازی تونل دوم، تعریض قسمتی از مسیر نیز به انجام می رسد.
میرجعفریان با قدردانی از همراهی پلیس و مجموعه راهداری و همین طور دستگاه های درمانی، اورژانسی و امداد جاده ای افزود: در زمستان امسال باتوجه به شرایط سردسیری استان اردبیل، طرح زمستانی ۲۰ روز از موعد مقرر زودتر آغاز شد تا باتوجه به احتمال بارش های پاییزی و زمستانی هموطنان در عبور و مرور خود گرفتار مشکل نشوند.


منبع:

1400/09/02
16:22:45
0.0 / 5
357
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
سیمان سیمان