در پی وزش باد شدید؛

بنادر شهید حقانی و شهید ذاکری تعطیل شد

بنادر شهید حقانی و شهید ذاکری تعطیل شد

به علت وزش باد شدید بندر مسافری شهید حقانی بندرعباس تعطیل، و رفت وآمد دریایی به قشم و بالعکس ممنوع می باشد.به گزارش سیمان به نقل از مهر، مدیربنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان اضافه کرد: تا مساعد شدن وضعیت جوی مسافران می توانند برای سفر به قشم از بندر پهل بندرخمیر به لافت قشم رفت و آمد کنند.
محمد حسینی اضافه کرد: بندر مسافربری شهیدحقانی به جزیره هرمز باز، و رفت و آمد برقرار است. همینطور رئیس اداره بنادر و دریانوردی قشم اظهار داشت: اسکله مسافری و همینطور اسکله های گردشگری قشم به علت باد شدید و دریای مواج تا اطلاع بعدی تعطیل می باشد. علی اشتری بیان داشت: در این راستا از تردد شناورهای مسافری گردشگری در بندر شهید ذاکری و هم شناورهای گردشگری شیبدراز، کندالو و هنگام جلوگیری شد بنابراین از گردشگران خواست می شود از تجمع در اسکله های گردشگری اجتناب کنند. رئیس اداره بنادر و دریانوردی قشم خاطرنشان کرد: الان بادهای شمال شرقی با سرعت ۲۸ نات سبب مواج شدن دریا شده است و همینطور ارتفاع موج دریا به ۶ پا و وسعت دید به کمتر از یک کیلومتر رسیده است. اشتری افزود: وضعیت دریا به صورت مستمر پایش می شود و در صورت احراز شرایط جوی بلافاصله بندر شهید ذاکری بازگشایی می شود. وی تصریح کرد: تردد لندینگ کرافت ها در راه بندرهای لافت به پُهل همچنان در حال انجام می باشد و مسافران می توانند از این مسیر تردد کنند. هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می نمایند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد. جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب های خلیج فارس گسترده شده است.
اکنون سرعت وزش باد در مناطق شرقی و مرکزی هرمزگان به ۵۰ کیلومتر در ساعت، و ارتفاع موج به حدود ۲۰۰ متر می رسد.منبع:

1400/08/28
22:19:26
0.0 / 5
286
تگهای خبر: ایران
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سیمان سیمان