مدیركل راهداری اردبیل:

نگهداری راه های اردبیل نیازمند ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار است

نگهداری راه های اردبیل نیازمند ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار است

به گزارش سیمان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل اظهار داشت: هزینه نگهداری راه های استان اردبیل یک هزار میلیارد تومان ارزیابی شده است.کلیم الله وثوقی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: ارزش راه های استان اردبیل ۲۵ هزار میلیارد تومان است که ۴ درصد این میزان برای نگهداری و توسعه راه های استان اردبیل هزینه می شود در حالیکه ۲۰ درصد کل ارزش راه ها باید در این بخش تأمین و در نظر گرفته شود.
وی خاطرنشان کرد: نمک پاشی مداوم همراه با وضعیت جوی استان، برف و یخبندان بیشترین خسارت را به جاده های استان وارد کرده و به شکلی استهلاک محورهای مواصلاتی را رقم می زند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل به برقراری ۱۷۰ کیلومتر سیستم روشنایی در جاده های استان بخصوص مناطق برف گیر، مه آلود و کولاک گیر اشاره نمود و اظهار داشت: تلاش ما بر این است تا توسعه سیستم روشنایی را در راه شمال به جنوب استان شاهد باشیم تا مانند محور شرق و غرب بتوانند از جاده ای ایمن بهره مند شوند.
وثوقی اضافه کرد: ۱۰ کیلومتر سیستم روشنایی در محور اردبیل به سمت مشگین شهر و مغان و ۱۱ کیلومتر در محور اردبیل – سرچم درحال اجراست که با هزینه ای ۲۰ میلیارد تومان توسط پیمانکاران اجرایی شده و امیدواریم به سرعت به مجموع راه های ایمن استان افزوده شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: با بهره برداری از این مسیرها کل محورهای دارای سیستم روشنایی در استان به ۲۰۰ کیلومتر خواهد رسید.
وثوقی در مورد آخرین وضعیت راه های روستایی هم افزود: در استان اردبیل بیشتر از ۵ هزار کیلومتر راه روستایی وجود دارد که ۲ هزار و ۷۷۴ کیلومتر آسفالت و مابقی شوسه و خاکی هستند.
وی بیان نمود: ۵۲ درصد راه های روستایی استان اردبیل از آسفالت مناسب بهره مند هستند که عمده این روستاها با جمعیتی بالای ۲۰ و ۵۰ خانوار هستند.
وثوقی در ادامه سخنان خود اظهار نمود: ۴۰ روستای بالای ۵۰ خانوار به طول ۱۷۰ کیلومتر آسفالت راه روستایی در اولویت قرار دارد که با تأمین اعتبار در مسافرت اخیر رئیس جمهور به مبلغ ۶۰ میلیارد تومان مقرر است طرح آسفالت این مسیرها به انجام برسد.
وی خاطرنشان کرد: ما در استان اردبیل به ۳۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای آسفالت راه های روستایی با اولویت روستاهای بالای ۵۰ خانوار نیاز داریم که انتظار می رود این منابع در سالهای آینده به تدریج تأمین شود.
وثوقی عمر آسفالت عمده راه های روستایی را بالای ۲۰ سال اعلام نمود و اظهار داشت: اساسا در این حوزه هم نیازمند اصلاح و بازسازی هستیم تا در تردد هموطنان در این مسیرها مشکلی به وجود نیاید.
وی محور اردبیل – ارجستان را از محورهای روستایی با ارتقا یک درجه به راه فرعی اعلام نمود و اضافه کرد: تلاش بر این است تا این مسیر بعنوان محور گردشگری مورد مرمت، تعریض و بهسازی قرار گیرد.
وثوقی در مورد فعالیت پایانه مرزی بیله سوار هم تصریح کرد: به صورت میانگین روزانه ۲۵۶ دستگاه خودرو از این پایانه تردد می کنند که صادرات ۲۷۶ هزار تنی و واردات ۶ هزار و ۳۰۰ تنی در ۷ ماه سال جاری به ثبت رسیده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل در مورد جابجایی مسافران هم افزود: با توافق کشور آذربایجان روزانه ۲ دستگاه اتوبوس در این راه تردد می کنند که امکان جابجایی ۸۰ مسافر هم از این طریق فراهم گشته است.


منبع:

1400/08/28
14:15:28
0.0 / پنج
712
تگهای خبر: ارز , حمل و نقل , خودرو , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
سیمان سیمان