رئیس كل سازمان توسعه تجارت اعلام كرد؛

برقراری خطوط منظم دریایی به مقاصد بنادر روسیه و قزاقستان

برقراری خطوط منظم دریایی به مقاصد بنادر روسیه و قزاقستان

رئیس کل سازمان توسعه تجارت بااشاره به برقراری خطوط منظم دریایی در حوزه دریای خزر به مقاصد بنادر روسیه و قزاقستان، اظهار داشت: از آغاز آبان تا نیمه آبان ۲۵ هزار تن کالا از بنادر شمالی بارگیری شد.به گزارش سیمان به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، علیرضا پیمان پاک ضمن اشاره به برقراری خطوط منظم دریایی در حوزه دریای خزر با مدیریت و حمایت سازمان توسعه تجارت ایران و اجرای کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به مقاصد بنادر روسیه و قزاقستان، اظهار داشت: با وجود این که از طریق اندازی این خطوط تنها ۱۵ روز گذشته است، مورد استقبال صادرکنندگان قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: از آغاز آبان ماه تا نیمه آبان سالجاری، ۲۵ هزار تن کالا از بنادر شمالی کشور بارگیری شده است و پیشبینی می شود ماهانه بیشتر از ۵۰ هزار تن کالای صادراتی از این طریق حمل شود.
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران افزود: از ابتدا تا نیمه آبان ماه، ۱۱ سفر از بنادر انزلی و امیرآباد، به بنادر استراخان و ماخاچ قلعه در روسیه و اکتائو در قزاقستان انجام شده است که از این تعداد، پنج سفر با میزان حدود ۱۶۵۰۰ تن به بنادر روسیه و مابقی به قزاقستان ارسال تا نسبت به انجام فعل صادرات یا ترانزیت کالاها به بازارهای هدف، اقدام مقتضی صورت پذیرد.
پیمان پاک افزود: در مهرماه سالجاری، ۲۱ سفر صادراتی به بنادر روسیه و قزاقستان انجام شده است که با عنایت به انعقاد توافق نامه با کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، انتظار می رود میزان سفرها و به دنبال آن میزان حمل دریایی کالاهای صادراتی در آبان ماه سالجاری رشد خوبی را تجربه کند.
معاون وزیر صمت اظهار داشت: با عنایت به انعقاد تفاهمنامه فوق الذکر از آغاز آبان ۱۴۰۰ شاهد افزایش حمل محصولات صادراتی به علت کاهش هزینه حمل و تخصیص یارانه از جانب سازمان توسعه تجارت ایران خواهیم بود.

1400/08/23
23:01:59
0.0 / 5
411
تگهای خبر: ایران , بازار , تجارت , تجربه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
سیمان سیمان