معاون اداره كل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی:

بهسازی جاده مرزی آذربایجان شرقی نیازمند۱۸۰میلیارد تومان اعتباراست

بهسازی جاده مرزی آذربایجان شرقی نیازمند۱۸۰میلیارد تومان اعتباراست

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی اعلام نمود: تکمیل طرح بهسازی جاده مرزی استان در حدفاصل شهرستان های جلفا تا خداآفرین 180 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.به گزارش سیمان به نقل از مهر، جعفر صادق رستمی مهر اضافه کرد: طول جاده مرزی در حدفاصل جلفا - اصلاندوز ۲۸۵ کیلومتری بوده که ۱۹۵ کیلومتر آن در حدفاصل جلفا - خداآفرین در زمینه استحفاظی آذربایجان شرقی است.
وی افزود: در محدوده استان ما راه اندازی سه تونل به طول سرجمع ۴۲۰ متر با پنج میلیارد تومان اعتبار در سال ۱۳۸۸ شروع شده است که در زمان حاضر ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
وی افزود: طرح راه اندازی تونل های جاده مرزی در حد فاصل شهرستان های جلفا - خداآفرین در سالهای قبل به سبب نبود اعتبار ناتمام مانده که مقرر است توسط اداره کل حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی تکمیل شود.
رستمی مهر اظهار داشت: برای تکمیل تونل های درحال راه اندازی و بهسازی جاده مرزی جلفا - خداآفرین در حدفاصل کیلومتر ۲۲ تا ۳۲ بیش از ۹۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.
وی اضافه کرد: بهسازی کل این جاده به طول ۱۹۵ کیلومتر در زمینه استحفاظی آذربایجان شرقی نیز به ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
وی یادآوری کرد: تا حالا بیش از هشت میلیارد تومان برای راه اندازی تونل ها و ۹ میلیارد تومان نیز برای بهسازی و اصلاح قوس های نوار مرزی در این جاده هزینه شده است.
معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی اظهار داشت: ما در این محدوده سه دهنه تونل به طول های ۱۳۳ متر، ۲۲۴ متر و ۸۰ متر داریم که تونل ۲۲۴ متری تمام شده و در دست بهره برداری است.

1400/08/23
10:14:45
0.0 / پنج
577
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سیمان سیمان