مدیركل دفتر یكپارچگی و بهره برداری سازمان امور اراضی كشور:

طرح تجمیع یکپارچگی اراضی در لرستان اجرا می شود

طرح تجمیع یکپارچگی اراضی در لرستان اجرا می شود

به گزارش سیمان لرستان مدیرکل دفتر یکپارچگی و بهره برداری سازمان امور اراضی کشور اظهار داشت: طرح تجمیع یکپارچگی اراضی در لرستان اجرا می شود.


سید حسین توکلی اظهار نمود: یکی از اهداف و برنامه ما در استان لرستان در زمینه اجرای قانون جلوگیری از خرد شدن و مشکلات فنی و اقتصادیست.
وی اشاره کرد: قسمتی از کشاورزی ما در سنوات گذشته برمبنای قوانینی که وجود داشته خرد شده و همین مورد موجب کاهش راندمان اراضی شده است و از اهداف این قانون؛ تجمیع یکپارچه این اراضی و صدور مجوز تجمیع به شکل قانونی می باشد تا برای فروش، خرید و معاوضه بهره وران یا مالکان مشکلی نداشته باشند.
مدیرکل دفتر یکپارچگی و بهره برداری سازمان امور اراضی کشور به نقش رسانه و ترویج پرداخت و اشاره کرد: عملیاتی کردن این پروژه برای تشویق و تشویق کشاورزان نیاز به اطلاع رسانی، آموزش و ترویج دارد که ما نیز اهتمام داریم از تمام ظرفیت های انسانی، فرهنگی و رسانه ای جهت اجرائی شدن این طرح مهم برای کشاورزی علمی تر و اقتصادی تر استفاده نمائیم.
توکلی به میزان اراضی پراکنده و غیر یکپارچگی در استان پرداخت و افزود: هم اکنون سطوح زیادی از اراضی استان بصورت پراکنده است که ما می توانیم آنها را طبق بخشنامه و قوانین در این راستا برای کشت محصولات کشاورزی با راندمان تولید بالا و اقتصادی تر انجام دهیم.
وی بیان کرد: باتوجه به اینکه این طرح تقاضامحور است بدین سبب تمام بهره برداران برای افزایش تولید و افزایش بهبود عملکرد و صرفه جویی در مصرف منابع آب دراین زمینه می تواند مشارکت کنند و ما نیز زمینه های کاری از قبیل ردیف اعتباری و فنی برای این طرح لحاظ می نماییم تا آنرا به پایان برسانیم.
مدیرکل دفتر یکپارچگی و بهره برداری سازمان امور اراضی کشور افزود: از زمان اجرائی شدن این طرح در سطح کشور شاهد استقبال خوبی از جانب مالکان بودیم و در اجرای این طرح از متقاضیان و مالکان می خواهیم در قالب تشکل ها اقدام نمایند چون اعتبارات و حمایت ها در قالب و ساختار تشکل ها از قبیل کاداستر، کانال های آبی و سیستم نوین آبیاری صورت می گیرد.
منبع:

1400/08/18
11:20:10
0.0 / پنج
498
تگهای خبر: آموزش , تولید , سیستم , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
سیمان سیمان