نماینده دامغان در مجلس:

کریدور شمال به جنوب با اعتبارات قطره چکانی راه نمی افتد

کریدور شمال به جنوب با اعتبارات قطره چکانی راه نمی افتد

نماینده دامغان در مجلس با اعلان اینکه کریدور شمال به جنوب سبب توسعه اقتصادی خوب استان سمنان به ویژه دامغان می شود، اظهار داشت: اجرای این طرح با اعتبارات قطره چکانی میسر نمی گردد.علی اکبر علیزاده برمی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلان اینکه خط سراسری بندر امیر آباد به بندر عباس که از دامغان می گذرد یکی از با اهمیت ترین کریدورهای اتصال شما به جنوب کشور شمرده می شود، اشاره کرد: تکمیل این طرح یکی از مطالبات مردم دامغان است چونکه می تواند توسعه را به استان سمنان و شهرستان دامغان هدیه دهد.
وی با اعلان اینکه این طرح باید به اکمال برسد، اضافه کرد: همانطور که در مسافرت رییس جمهور به استان سمنان نیز مطرح کردیم، این نوع طرح های مهم با اعتبارات قطره چکانی میسر نمی گردد در نتیجه باید به آنها توجه بیشتری شود.
تغییر محل ریل راه آهن
نماینده دامغان در مجلس با اعلان اینکه این کریدور مهم نیاز به تخصیص اعتبار دارد، ابراز کرد: اجرای این طرح بواسطه اتصال شمال به جنوب کشور، در توسعه ملی و منطقه ای نقش بسیار مهمی خواهد داشت.
علیزاده برمی با اعلان اینکه دیگر مطالبه ما در زمینه راه و حمل و نقل، موضوع توجه به منطقه تاریخی تپه حصار است، اظهار داشت: ریل آهن از وسط این اثر باارزش تاریخی می گذرد و به آن خساراتی وارد کرده است پس مردم می خواهند تا برای تغییر مسیر این ریل چاره ای اندیشیده شود.
وی با اعلان اینکه تپه حصار دامغان، در کشور منحصر به فرد است و باید حفظ شود، اضافه کرد: این منطقه خبر از تمدن هفت هزار ساله ایران می دهند در نتیجه باید در حفظ آن کوشید و فکری به حال انتقال خط راه آهن کرد تا لطمه ها به این منطقه بیشتر نشود.

1400/08/16
13:13:44
0.0 / پنج
367
تگهای خبر: ارز , ایران , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
سیمان سیمان