از سوی وزارت راه و شهرسازی؛

امکان ثبت نام مجردهای بالای 18 سال در نهضت ملی مسکن تکذیب شد

امکان ثبت نام مجردهای بالای 18 سال در نهضت ملی مسکن تکذیب شد

وزارت راه و شهرسازی خبر امکان ثبت نام مجردهای بالای ۱۸ سال در سامانه نهضت ملی مسکن را تکذیب نمود.به گزارش سیمان به نقل از مهر، وزارت راه و شهرسازی اعلام نمود: به دنبال انتشار محتوایی به نقل از رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در خصوص امکان ثبت نام مجردها در طرح جهش تولید مسکن به اطلاع می رساند محتوای اعلام شده صحت نداشته و هم اکنون وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد رفع موانع قانونی استفاده از تسهیلات دولتی بخش مسکن برای مجردهای فاقد شرایط سرپرست خانوار و شرایط مندرج در تبصره یک ماده یک آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی و پشتیبانی از تولید و عرضه مسکن مصوب ۵ اردیبهشت ۱۳۸۸ را برای تصویب در شورایعالی مسکن و هیأت وزیران پیگیری می کند.
بر اساس تبصره یک ماده یک آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی و پشتیبانی از تولید و عرضه مسکن، زنان خود سرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن، نخبگان علمی با معرفی بنیاد ملی نخبگان کشور و افراد معلول جسمی، حرکتی با دارا بودن حداقل ۲۰ سال سن و با معرفی سازمان بهزیستی کشور بدون ملاک عمل وضعیت تأهل آنها هم می توانند در طرح جهش تولید مسکن شرکت نمایند و محدودیتی برای مجرد بودن آنها وجود ندارد.
همچنین قانون برای سرپرستان خانواده، محدودیت سنی نگذاشته است چون که این افراد سرپرست خانوار تعریف می شوند و برای قانونگذار متأهل یا سرپرست خانوار بودن ملاک است.
یادآوری می شود، زنان و مردان سرپرست خانوار که به علت متارکه به صورت مجردی زندگی می کنند و سرپرست فرزندان خود هستند خانوار تلقی می شوند و بدون ملاک سن می توانند ثبت نام کنند.
بنا بر این گزارش، هم اکنون تغییری در شرایط مجردها برای ثبت نام در طرح های مسکنی به وجود نیامده است و پیشنهاد امکان ثبت نام مجردها در طرح جهش تولید مسکن به شرط تأهل در زمان تحویل واحد مسکونی در دست پیگیری است.
بر اساس ماده یک آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی و پشتیبانی از تولید و عرضه مسکن، «فاقدین مسکن» شامل افراد سرپرست خانواری می شود که خود و افراد تحت تکفل آنان از تاریخ اول فروردین ۱۳۸۴ (تاریخ اجرای قانون برنامه چهارم توسعه) فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی بوده و از تاریخ ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ از هیچیک از امکانات دولتی یا امکانات نهادهای عمومی غیردولتی در ارتباط با تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشند.
وزارت راه و شهرسازی از متقاضیان مسکن درخواست کرده، بعد از ورود به سامانه ثبت نام به آدرس https: //saman.mrud.ir در صفحه اصلی در ذیل عنوان شرایط متقاضیان جزئیات در ارتباط با شرایط ثبت نام را مطالعه کنند و به محتواهای غیرموثق که در شبکه های اجتماعی و برخی رسانه ها منتشر می شود، توجهی نکنند.


منبع:

1400/08/12
11:59:03
0.0 / پنج
377
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سیمان سیمان