۱۴۳ هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام باقی مانده است

۱۴۳ هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام باقی مانده است

معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره آمار مسکن مهر اعلام نمود: از 2 میلیون و 204 هزار واحد مسکن مهر، 2 میلیون و 61 هزار واحد به پایان رسیده و 143 هزار واحد نیمه تمام است.به گزارش سیمان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، معاونت مسکن و ساختمان این وزارت خانه در گزارشی آماری از وضعیت اجرای طرح اقدام ملی مسکن را که توسط دستگاه های مجری همچون ستاد اجرائی فرمان امام (ره)، شرکت عمران شهرهای جدید، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان ملی زمین و مسکن، شرکت بازآفرینی شهری و همین طور وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و وزارت آموزش و پرورش در تفاهم با وزارت راه و شهرسازی در دست انجام است، اعلام نمود.
بنا بر اعلام معاونت مسکن و ساختمان، اکنون عملیات اجرائی بیش از ۵۳۴ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی شروع شده و دارای پیشرفت فیزیکی هستند.
بر این اساس، واحدهای شروع شده و دارای عملیات اجرائی طرح اقدام ملی مسکن توسط ستاد اجرائی فرمان امام (ره) ۳۷ هزار و ۷۹۸ واحد، شرکت عمران شهرهای جدید ۱۳۵ هزار و ۴۷۹ واحد، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۶۵ هزار و ۸۵ واحد، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ۷۲ هزار واحد، سازمان ملی زمین و مسکن (ادارات کل راه و شهرسازی) ۱۳۴ هزار و ۹۲۷ واحد، شرکت بازآفرینی شهری ایران ۸۰ هزار واحد و وزارت آموزش و پرورش ۹ هزار و ۲۰۴ واحد است که مجموع واحدهای طرح اقدام ملی مسکن که عملیات اجرائی آنها شروع شده ۵۳۴ هزار و ۴۸۴ واحد است.
گفتنی است، طرح اقدام ملی مسکن در سال ۱۳۹۷ و با روی کار آمدن محمد اسلامی به سمت وزارت راه و شهرسازی عنوان شد، این طرح در ابتدا قرار بود ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را در ضمن دو سال اجرا نماید که در تفاهم با سایر وزارتخانه ها این رقم به بالای ۵۰۰ هزار واحد افزایش پیدا کرد.
همچنین معاونت مسکن و ساختمان، آماری از تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر ارائه نمود. بر اساس اعلام معاونت مسکن و ساختمان، از تعداد ۲ میلیون ۲۰۴ هزار واحد مسکونی مهر، تعداد ۲ میلیون و ۶۱ هزار واحد به پایان رسیده است. همین طور تعداد ۱۴۳ هزار واحد نیمه تمام است که عمده این واحدها به سبب عدم تامین خدمات زیربنایی و روبنایی توسط دستگاه های خدمات رسان و عدم مراجعه متقاضیان بمنظور فروش اقساطی واحدها تحویل نشده است.
این گزارش حاکیست که تعداد ۱۵ هزار واحد از واحدهای باقیمانده مسکن مهر به شکل خودمالک، ۷ هزار واحد دارای مشکل حقوقی، ۶۶ هزار واحد فاقد متقاضی و با پیشرفت زیر ۳۰ درصد، ۱۴ هزار واحد تسویه نقدی شده و ۴۱ هزار واحد نیز در دست اجراست.

1400/08/09
12:04:34
0.0 / 5
354
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سیمان سیمان