در جریان سفر به خوزستان؛

واکنش اژه ای به فاسد شدن هزاران تن برنج و ذرت در بندرامام خمینی

واکنش اژه ای به فاسد شدن هزاران تن برنج و ذرت در بندرامام خمینی

به گزارش سیمان رئیس قوه قضاییه در واکنش به فاسد شدن هزاران تن برنج و ذرت در بندرامام خمینی اظهار داشت: این مساله پذیرفتنی نیست که این حجم از کالا در انبارها فاسد شود.به گزارش سیمان به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در جلسه شورای قضایی استان خوزستان ضمن اشاره به نیازهای گسترده بخش های مختلف قضایی و سازمان های وابسته این استان دستور داد تا مبالغ تخصیصی به مراجع قضایی خوزستان از محل اعتبارات خاص و اعتبارات ملی قوه قضاییه افزایش یابد.
رئیس قوه قضاییه اضافه کرد: استان خوزستان نیازمند توجه ویژه است و تلاش می نماییم در حد مقدور با تخصیص رقمی مازاد به حل مشکلات این استان کمک نماییم.
وی در واکنش به گزارش دادستان کل کشور درباره اوضاع خوب واردات و صادرات بندر امام خمینی (ره) و وضعیت مساله دار انبارهای این بندر و تخریب هزاران تُن برنج و ذرت در این انبارها اظهار داشت: این مساله به هیچ وجه منطقی و عقلانی نیست که ما برای تأمین کالاهای مورد نیاز مردم هزینه نماییم و بعد سال ها در انبارها بماند و فاسد شود که به این وضعیت باید خاتمه داد.
رئیس قوه قضاییه در واکنش به گزارش رئیس سازمان بازرسی کل کشور درباره وضعیت نامناسب سه انبار اموال تملیکی خوزستان و بلاتکلیفی صدها پرونده با اشاره به اینکه در بحث فروش اموال تملیکی که هم اکنون با اجازه حاکم شرع و بعد از مراحل کارشناسی و مزایده انجام می شود، این روش را غلط دانست و اظهار داشت: اساسا حاکم شرع نمی تواند برای حجم زیادی از اموال دپو شده تصمیم بگیرد.
وی افزود: اگر احتیاج به اصلاح قانون است، پیگیری شود و اگر نیاز نیست هم تدبیری صورت گیرد تا تصمیم گیری درباره اموال تملیکی متمرکز بر یک حاکم شرع در مرکز نشود و اگر این مورد در ارتباط با رئیس عدلیه است، حکم می دهم یک قاضی سیار به انبار اموال تملیکی برود و همان جا رای بدهد.
تأمین نیروی انسانی قوه قضاییه خوزستان
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای از استاندار خوزستان خواست هیئتی را به انبارها اعزام کند تا در سریع ترین زمان ممکن اموال دپو شده را بررسی و برای آنها تصمیم گیری و تعیین تکلیف شود.
در این نشست «محمد صاحبکار» معاون راهبردی قوه قضاییه با عرضه گزارشی از وضعیت و عملکرد مجموعه های قضایی استان خوزستان، پیشنهاد کرد تا نیروی انسانی مورد نیاز این مجموعه ها از راه بومی گزینی تأمین شود و اظهار داشت: در ایام آینده فراخوان در ارتباط با جذب نیرو اعلام خواهد شد.
«کاظمی فرد» رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه هم در این نشست بر ضرورت تأمین امکانات فناورانه مورد نیاز برای توسعه هوشمندسازی سیستم قضایی استان خوزستان تاکید کرد و خواهان موافقت حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با تأسیس دفاتر خدمات قضایی الکترونیک جدید در این استان شد که مورد موافقت رئیس قوه قضاییه قرار گرفت.
مدیرکل مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه هم در این جلسه با عرضه گزارشی از مکاتبات مردمی در آستانه این سفر برای مقامات عالی دستگاه قضا اظهار داشت: در مجموع ۲ هزار و ۶۹۷ فقره درخواست مردمی در این سفر واصل شد.
وی خاطرنشان کرد: در مدت حضور رئیس دستگاه قضایی و همراهانش در استان خوزستان، ۵۳۱ ملاقات مردمی ظرف ۹ ساعت انجام شد و تمامی درخواست ها ثبت و برای متقاضیان پیامک دریافت ارسال شد.
مدیرکل مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه تاکید کرد: مجموعه درخواست ها و مطالبات مردمی ظرف ۲ هفته در مرکز ارتباطات مردمی در تهران مورد کارشناسی قرار می گیرد و برای پیگیری به استان ارجاع می شود تا ظرف یک ماه به آن پاسخ بدهند.
وی همینطور با تاکید بر این که دادگستری خوزستان به صورت ویژه به نامه ها و درخواست های مردمی در جریان سفر رئیس قوه قضاییه توجه خواهد کرد، متذکر شد که بعد از وصول پاسخ دادگستری درباره نتیجه رسیدگی به درخواست ها ظرف سه ماه صدمه شناسی دقیقی درباره مسائل مطرح شده صورت خواهد گرفت.
رئیس دادگستری استان خوزستان هم با تقدیر از سفر رئیس قوه قضاییه و هیئت همراه اظهار داشت: استان خوزستان استانی مظلوم است که بیشتر از ۲۰ سال است چنین هیئتی از دستگاه قضایی به این استان نیامده است و این دفعه جدیت رئیس عدلیه جهت کمک به حل مسائل خوزستان کاملاً مشهود است.
حجت الاسلام صادق مرادی ضمن اشاره به مشکلات مختلف حوزه قضایی و کمبود اعتبار، امکانات و نیروی انسانی متناسب با حجم بالای کار در استان، خواهان توجه ویژه برای تأمین نیازهای بخش های قضایی شد.


منبع:

1400/08/08
09:05:55
0.0 / پنج
508
تگهای خبر: خدمات , سیستم , صادرات , عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سیمان سیمان