مدیركل شركت توسعه حمل و نقل كشور:

پیشرفت ۷۸درصدی ایستگاه های راه آهن اردبیل

پیشرفت ۷۸درصدی ایستگاه های راه آهن اردبیل

مدیرکل ساخت ساختمان های راه آهن، بنادر و فرودگاه های کشور گفت: با پیشرفت ۷۸ درصدی ایستگاه و سرعت عملکرد پیمانکاران این مجموعه شاهد افتتاح راه آهن در سال آینده خواهیم بود.حسین بهجو در گفتگو با خبرنگار مهر، خطوط ریلی و حمل نقل جاده ای را عامل مؤثر در پیشرفت استان ها و توسعه تجارت مناطق عنوان و اظهار نمود: راه آهن اردبیل- میانه با وجود ۴ ایستگاه مسافربری به عرضه خدمات به مردم این استان و استانهای همجوار می پردازد.
وی از پیشرفت ۹۸ درصدی ایستگاه اصلی این راه آهن اطلاع داد و اظهار داشت: ایستگاه های ساخته شده در راه راه آهن اردبیل- میانه ۷۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با ادامه فعالیتهای عمرانی در این مجموعه عظیم حمل و نقل ریلی، شاهد تسریع در بهره برداری خواهیم بود.
مدیر کل ساخت ساختمان های راه آهن، بناد و فرودگاه های کشور اضافه کرد: از ۱۷۵ کیلومتر طول مسیر این راه آهن ۸۵ کیلومتر ریل گذاری شده و کار زیر سازی آن ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
بهجو از اختصاص ۱۸ هزار و پانصد میلیاردریال برا تکمیل راه آهن اردبیل- میانه اطلاع داد و اظهار داشت: با اختصاص این مبلغ در فصل کاری و پیش از برودت هوا در اردبیل، فاز اول این پروژه آخر سال جاری یا اوایل سال ۱۴۰۱ افتتاح و جهت استفاده مردم این استان به بهره برداری می رسد.
وی رونق و خروج از بن بست اقتصادی استان ها را از مزایای توسعه خط ریلی در کشور عنوان نمود و اظهار داشت: با آغاز به کار راه آهن اردبیل- میانه، جابجایی بار و مسافر در حد قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کرده و در پیشرفت اقتصادی استان مؤثر خواهد بود.

1400/08/02
12:38:48
0.0 / پنج
484
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیمان سیمان