همزمان با سفر رئیس جمهور؛

آغاز عملیات راه اندازی ۴۰۰۰ واحد مسکن در استان اردبیل

آغاز عملیات راه اندازی ۴۰۰۰ واحد مسکن در استان اردبیل

سیمان: همزمان با سفر رئیس جمهور به استان اردبیل و با حضور وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی راه اندازی چهار هزار واحد مسکونی در استان اردبیل شروع شد.به گزارش سیمان به نقل از مهر، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل بامداد جمعه در آئین آغاز عملیات اجرایی این پروژه ها و آماده سازی زمین ۱۷ هکتاری شهرک اندیشه چهار اردبیل اظهار نمود: در چهار سال ۸۰ هزار واحد مسکن در شهرهای مختلف استان اردبیل راه اندازی می شود.
محبوب حیدری خاطرنشان کرد: با تأمین زمین مقرر است در سال اول راه اندازی ۲۰ هزار واحد آغاز شود تا در مدت دو سال عملیات اجرایی آنها به سرانجام رسیده و پروژه ها به ترتیب در اردبیل و سایر شهرستان ها تحویل متقاضیان شود.
وی اظهار داشت: در ۱۱ سایت راه اندازی این واحدها از امروز شروع می شود که به صورت نمادین راه اندازی چهار هزار واحد را شاهد می باشیم که در شهرک اندیشه، نیایش و الهیه اجرای این واحدهای مسکونی با همکاری پیمانکاران و تعاونی ها شروع می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اضافه کرد: علاوه بر شهر اردبیل، در سایر شهرها هم به تعداد یک هزار و ۲۰۰ واحد ساخت مسکونی شروع می شود که زمین مورد نیاز برای راه اندازی این واحدها به متراژ ۸۶ هزار متر مربع تأمین شده است.
حیدری در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: علاوه بر تعاونی های ادارات، ستاد اجرایی امام در ساخت این واحدها در اردبیل ورود پیدا کرده و با تأمین زمین بنیاد مسکن هم در شهرهای مختلف کار راه اندازی واحدها را در چارچوب طرح جهش تولید مسکن پیگیری خواهد نمود.
وی ورود بخش خصوصی را در ساخت واحدهای مسکونی خاطرنشان کرد و افزود: ۶۰۰ واحد از این مجموعه ها توسط بخش خصوصی در اردبیل راه اندازی می شود که ما به اندازه کافی زمین را با تغییر کاربری از استاندار اردبیل تأمین کرده و در ادامه هم تلاش بر تأمین زمین مورد نیاز برای راه اندازی این واحدها پیشبینی کردیم.
حیدری بیان نمود: در مجموع برای راه اندازی ۸۰ هزار واحد مسکن جهش تولید در استان اردبیل دو هزار و ۲۳۷ هکتار زمین نیاز است که با دستور وزیر راه و شهرسازی قرار شد در چارچوب الحاق و یا خرید زمین از بخش خصوصی این کار در اولویت قرار گیرد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در مورد پرداخت تسهیلات با همراهی بانک عامل در استان اردبیل هم افزود: در اجرای طرح جهش تولید مسکن مقرر است برای شهرهای با جمعیت متوسط نظیر اردبیل ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت گردد که رقم این تسهیلات تا ۳۰۰ میلیون تومان هم قابل افزایش خواهد بود.


منبع:

1400/07/30
23:40:45
0.0 / 5
359
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سیمان سیمان