وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد؛

تقویت زیرساخت های بهداشتی و درمانی در شهرک های مسکونی

تقویت زیرساخت های بهداشتی و درمانی در شهرک های مسکونی

به گزارش سیمان وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: به تناسب ساخت مسکن و راه اندازی شهرک های جدید، مدرسه و سایر امکانات آموزشی، بهداشتی و درمانی در این مجموعه ها راه اندازی می شود.رستم قاسمی در حاشیه افتتاح مجتمع آموزشی حیات طیبه در اردبیل در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: در ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در قالب شهرهای جدید و یا شهرک ها طراحی به نحوی است تا واحدهای آموزشی برای تحصیل راحت دانش آموزان در نظر گرفته شده و عملیاتی و اجرائی شود.
وی اشاره کرد: ما به تناسب نیاز هر استان در ساخت مسکن ورود پیدا می نماییم و تلاشمان بر این است تا کیفیت سازی را فدای ساخت و ساز انبوه و بلااستفاده نکنیم.
وزیر راه و شهرسازی ضرورت آماده سازی زیرساخت ها در شهرک ها و مجتمع های مسکونی را تصریح کرد و اظهار داشت: هزینه آماده سازی و تامین تجهیزات و امکانات و زیرساخت های آموزشی، درمانی و رفاهی بر عهده وزارت راه و شهرسازی است.
قاسمی در پاسخ به سوال تعدادی از اهالی که امکان پرداخت مبالغ اولیه را در تحویل واحدهای مسکونی ندارند، اضافه کرد: قرار شده دولت برای دهک های پایین جامعه تسهیلات تا ۴۰۰ میلیون تومان را پرداخت کند تا جبران کسری منابع به انجام برسد.
وی مجتمع آموزشی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را در اردبیل مجتمعی کامل با امکانات و زیرساخت های مناسب برای ارائه خدمات آموزشی رایگان اعلام نمود و افزود: نظیر این مجموعه ها باید در شهرک ها و شهرهای جدید احداثی عملیاتی شده و اهالی دغدغه ای از بابت زیرساخت های اولیه نداشته باشند.
وزیر راه و شهرسازی افزود: مقرر است بانکها از هفته آتی پرداخت ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات را در استانها شروع کنند که این کار به تناسب پیشرفت پروژه ها تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان افزایش خواهد یافت.


منبع:

1400/07/30
11:59:26
0.0 / 5
376
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
سیمان سیمان