مدیرعامل سابق راه آهن:

مجلس اصولگرا در دولت اصلاح طلب بیشترین کمک را به حمل ریلی کرد

مجلس اصولگرا در دولت اصلاح طلب بیشترین کمک را به حمل ریلی کرد

به گزارش سیمان مدیرعامل سابق راه آهن علل برخی کاستی های حمل ریلی را شرح داد.به گزارش سیمان به نقل از مهر، سعید رسولی در مراسم تکریم خود و معارفه مدیرعامل جدید شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، با تشکر از آقایان اسلامی و قاسمی وزرای سابق و جدید راه و شهرسازی اظهار داشت: بهره وری اولویت اول ما بود. همینطور در بخش جذب نیرو و اسکان مشکلات مزمن داشتیم. هرگاه سانحه ای بروز می کرد، دستگاههای نظارتی یکی از موارد را نارضایتی کارکنان و دریافتی آنها عنوان می کردند که سعی کردیم این مساله حل و حقوق ها متناسب شود. با سازمان اداری و استخدامی جلسه گذاشتیم. سال قبل ۴۱۷۰ نفر از کارکنان ما هم مشمول بیمه تکمیلی شدند و هم دریافتی هایشان افزایش پیدا کرد. علاوه بر این، سال قبل پیشنهاد افزایش تعداد نیروهای نگهداری خط و حذف شرکت تراورس از شرکتهای واگذاری را عرضه دادیم اما مخالفت شد درحالی که برخی مشاغل ما حاکمیتی است ولی آنها را واگذار کردند که مشکلاتی بوجود آمد.
مدیرعامل سابق راه آهن افزود: در دو سال قبل ۲۱۰۰ دستگاه ناوگان ریلی در داخل، تولید و در سال ۹۹ رکورد حمل ریلی بار زده شد.
وی تصریح کرد: کاهش شدید درآمدهای ریلی را داشتیم اما پارسال توانستیم علیرغم شیوع ویروس کرونا، حمل و نقل ریلی مسافری را پیش ببریم و بدون آنکه مشکلی پیش بیاید، از جانب مجامع داخلی و بین المللی مورد تشویق قرار گرفتیم.
رسولی در مورد ترانزیت اظهار داشت: عضو شورای CIS هستیم درحالی که ۶۰ درصد واگن های ما روسی و اوکراینی است. همینطور سرتیفیکیت نداشتیم که حل شد و ناوگان ما درحال انتقال به آسیای میانه است.
به گفته رسولی، یک ماه و نیم قبل نخستین قطار کریدور شمال جنوب از اروپا به بندر شهید رجایی منتقل شد.
مدیرعامل سابق راه آهن خاطرنشان کرد: مطابق قانون برنامه ششم باید یک درصد از درآمد نفت به حمل و نقل ریلی داده می شد. بعد می گویند باید ۳۰ درصد بار و ۲۰ درصد مسافر به ریل برود ولی وقتی بند پیش از آن اجرایی نشده، چگونه می توانیم بند بعدی را اجرایی کنیم؟
وی تاکید کرد: در دولت اصلاح طلب، مجلس اصولگرا بیشترین کمک را به حمل ریلی کرد.

1400/07/26
23:15:47
0.0 / 5
447
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
سیمان سیمان