محمدنژاد:

تولیدکنندگان به سمت کیفی سازی کالاها با قیمت مناسب حرکت کنند

تولیدکنندگان به سمت کیفی سازی کالاها با قیمت مناسب حرکت کنند

سیمان: یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ورود کالاهای خارجی که مشابه آنان در داخل تولید می شود در نظام بازار اختلال بوجود آورده و بر تولید محصولات داخلی اثر منفی می گذارد.


پرویز محمدنژاد در گفت و گو با ایسنا، درباره تأثیر ممنوعیت واردات لوازم خانگی در بازار، بیان نمود: اصل در اقتصاد بر جایگزینی دلالت دارد. اگر شما نتوانید در داخل کشور یا منطقه خود مصرف کنندگان را راضی کنید و رضایت آنان را جلب نمایید، نمی توانید در حوزه صادرات هم موفق عمل کنید و یکی از اشکالات اساسی این روز های کشور ما این است که تولید کنندگان داخلی ما نمی توانند رضایت مصرف کنندگان را جلب کنند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: متاسفانه تولید کنندگان داخلی چه به لحاظ کیفی محصولات و چه به لحاظ ارزش مالی نتوانستند رضایت مردم را جلب کنند. امروز تاکید همه بخش ها و مقام معظم رهبری بر این است که تولیدکنندگان به سمت کیفی سازی محصولات داخلی با قیمت مناسب حرکت کنند.
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: آمار و ارقام نشان داده است که کیفیت محصولات داخلی روبه رشد است و این نوید خوبی برای کشور می باشد. تولید کنندگان در تلاش هستند که هم بازار داخلی را اشباع کنند و هم رضایت متقاضیان خویش را جلب نمایند. بدین ترتیب بستر لازم برای صادرات کالاها هم فراهم خواهد شد.
محمدنژاد در انتها تصریح کرد: این که جلوی واردات لوازم خانگی گرفته شده به قانونی باز می گردد که قبلا مصوب شده است. بر مبنای قانون، واردات کالاهایی که مشابه آنان در داخل ساخته شده و می تواند نیاز کشور را تأمین کند، ممنوع می باشد. منطقی است تا همه از اجرای این قانون حمایت نماییم چونکه ورود کالاهای خارجی می تواند در نظام بازار اختلال بوجود آورده و بر تولید محصولات داخلی اثر منفی بگذارد.
منبع:

1400/07/17
11:34:01
0.0 / 5
382
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
سیمان سیمان