نوسان ۱ تا ۵ میلیون تومانی قیمت خودرو ها در بازار

نوسان ۱ تا ۵ میلیون تومانی قیمت خودرو ها در بازار

به گزارش سیمان بررسی بازار امروز خودرو (دوشنبه) نشان داده است که قیمت خودرو های پرتیراژ همچنان با نوسان افزایشی بین یک تا پنج میلیون تومان نسبت به هفته گذشته پیش می رود و بعد از کاهش قیمت طی هفته های گذشته، فعلاً آرام آرام ریزش ها را جبران می کند. البته که هایما S۷ توربو که چندی است مجدد به سبد محصولات ایران خودرو اضافه شده و پایش به طرح های فروش هم باز شده، نسبت به هفته گذشته ۳۰ میلیون تومان افزایش قیمت یافته است.


به گزارش سیمان به نقل از ایسنا، روند قیمت خودرو های پرتیراژ در بازار و مقایسه آن نسبت به آخرین روز رسمی بازار هفته گذشته نشان داده است که طی بازه ای کمتر از یک هفته، همچنان روند صعودی را پیش گرفته و ادامه می دهد و بین یک تا پنج میلیون تومان افزایش قیمت برای برخی خودرو ها رخ داده است. البته بعضی از خودرو ها از ثبات نسبی قیمت برخوردار می باشند.
در محصولات پرتیراژ گروه صنعتی ایران خودرو، دنا پلاس توربو دنده ای که تا آخرین معاملات رسمی هفته گذشته (چهارشنبه) ۴۳۵ میلیون تومان بود، امروز (دوشنبه) پنج میلیون تومان گران تر شده که بیشترین افزایش قیمت در محصولات پرتقاضای این گروه خودروسازی (جدا از هایما S۷ با میلیون تومان افزایش قیمت) است. البته پژو ۲۰۶ تیپ۲ هم که درخلال ۲۹۰ تا ۲۹۳ میلیون تومان معامله می شد امروز، ۲۹۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده و میتوان گفت بین دو تا پنج میلیون صعود قیمت داشته است.
پژو ۲۰۶ تیپ۲ هم با نوسان دو تا چهار میلیون تومانی به ۲۴۶ میلیون تومان رسیده است و رانا پلاس با نوسان افزایشی سه میلیون تومانی نسبت به هفته گذشته، امروز ۲۷۲ میلیون تومان قیمت داشت.
در بازار امروز، دنا معمولی با افزایش دو میلیون تومانی ۳۲۲ میلیون تومان و پژو ۲۰۶ V۸ با میانگین نوسان یک میلیون تومانی ۳۰۶ میلیون تومان قیمت دارند.
محصولاتی همچون ۲۰۷ معمولی در دو مدل دنده ای و اوتوماتیک، پژو ۴۰۵ GLX، پژو پارس، سورن پلاس و رانا LX (۱۳۹۹) حدودا ثبات قیمتی خویش را حفظ نموده اند و به ترتیب امروز، پژو ۲۰۷ دنده ای ۳۲۳ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۴۲۵ میلیون تومان، ۴۰۵ GLX حدود ۲۳۰ میلیون تومان، پارس ساده ۲۷۵ میلیون تومان و رانا LX حدود ۲۳۵ میلیون تومان قیمت داشته اند.
هایما S۷ توربو هم همانطور که اشاره شد با افزایش ۳۰ میلیون تومانی، حالا مجدد ۷۹۰ میلیون تومان قیمت دارد.
به ترتیب محصولاتی چون دناپلاس دنده ای ۳۶۸ میلیون تومان، دنا پلاس اتوماتیک توربو ۴۶۰ میلیون تومان و تارا ۴۴۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده اند.
در محصولات پرتیراژ گروه خودروسازی سایپا هم روند افزایشی قیمت ها مشهود تر است. در محصولات خانواده پراید، پراید ۱۱۱ دو تا چهارمیلیون تومان نوسان قیمت داشته و به ۱۵۴ میلیون تومان رسیده است. پراید ۱۳۲ دو میلیون تومان نسبت به هفته گذشته افزایش قیمت داشته و الان ۱۳۳ میلیون تومان قیمت دارد. پراید ۱۳۱ هم امروز در محدوده ۱۳۸ میلیون تومان بوده که نوسان یک میلیون تومانی را نشان داده است.
همینطور کوییک دنده ای و ساینا هم دو میلیون تومان گران تر شده و به ترتیب ۱۷۰ میلیون تومان و ساینا ۱۵۷ میلیون تومان قیمت دارند.
در نهایت هم تیبا۲ با افزایش سه میلیون تومانی ۱۵۸ میلیون تومان و تیبا با پنج میلیون تومان افزایش ۱۴۶ میلیون تومان قیمت دارند.
شایان ذکر است که در بازار امروز، سایپا ۱۵۱ حدود ۱۵۳ میلیون تومان، سایپا ۱۵۱ پلاس ۱۶۲ میلیون تومان، شاهین ۳۵۵ میلیون تومان، کوییک R حدود ۲۳۲ میلیون تومان و کوییک اتوماتیک ۱۷۲ میلیون تومان قیمت داشته اند.
منبع:

1400/07/14
15:08:10
0.0 / 5
335
تگهای خبر: ایران , بازار , خودرو , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سیمان سیمان