شروع ترخیص کالاهای ته لنجی ملوانان آبادانی

شروع ترخیص کالاهای ته لنجی ملوانان آبادانی

سیمان: مدیرکل گمرک آبادان از ترخیص کالاهای ملوانی در بنادر آبادان، چوئبده و اروندکنار که از مدت ها قبل در انبارهای بنادر انباشته شده بود، آگاهی داد.به گزارش سیمان به نقل از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، محمدرضا پارسا اصیل اضافه کرد: ترخیص کالاهای ملوانی با اولویت کالاهای مصرفی نظیر مواد خوراکی برای جلوگیری از فاسد شدن و انقضای تاریخ مصرف و کالاهای اشتعال زا که در لنج های چوبی هستند صورت خواهد گرفت.
وی گفت: پیش تر طبق مصوبه سال ۱۳۹۹ و در امتداد ساماندهی ورود کالاهای ملوانی بمنظور رونق کسب وکار و معیشت مردم منطقه و جلوگیری از ورود کالای قاچاق، محدودیت هایی برای پشتیبانی از تولید داخل از طرف کمیسیون مبارزه با کالا و ارز به سازمان های مربوطه ابلاغ گردیده بود که متعاقب آن ترخیص این نوع کالاها را با مشکلاتی همراه کرده بود.
استاندار ویژه خوزستان هفته گذشته در سفری از پیش اعلام نشده به بنادر سه گانه آبادان گفته بود ترخیص این نوع کالاهای ملوانی بزودی شروع خواهد شد تا از نابودی سرمایه ملی جلوگیری شود.
پیش تر برخی ملوانان آبادانی از ترخیص نشدن کالاهای ته لنجی خود انتقاد کرده و خواهان خروج این کالاهای پیش از نابودی آنان شده بودند.
بر اساس قانون هر ملوان می تواند تا سقف ۹۰ میلیون ریال در طول سه سفر دریایی، طبق لیست مجاز اعلام شده، کالاهایی را بدون پرداخت حقوق گمرکی وارد کند.
چندی پیش ملوانان هندیجانی نیز در اعتراض به ترخیص نشدن کالاهای ملوانی خود مقابل فرمانداری این شهرستان بندری تجمع کرده و خواهان رفع مشکلات خود شدند.
واردات کالاهای ته لنجی در سالهای اخیر به چالشی برای ملوانان خوزستانی و واحدهای گمرکی تبدیل گشته است.
بر اساس مصوبه دولت بنادر خرمشهر، شادگان، بنادر سه گانه آبادان، ماهشهر و هندیجان مجاز به واردات کالاهای ملوانی با سقف تعیین شده هستند و بیشتر از آن تخلف محسوب شده و جلوی ترخیص آن گرفته می شود.


منبع:

1400/06/31
16:35:51
0.0 / پنج
649
تگهای خبر: ارز , ایران , تولید , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سیمان سیمان