معاون وزیر راه مطرح كرد؛

3 مسیر جدید خانه دار شدن از راه بورس

3 مسیر جدید خانه دار شدن از راه بورس

به گزارش سیمان معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: برنامه های ما در حوزه تأمین مالی بخش مسکن از محل بازار سرمایه، به سه دسته کلی تقسیم شده است.به گزارش سیمان به نقل از بازار سرمایه، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: برنامه های ما در حوزه تأمین مالی بخش مسکن از محل بازار سرمایه، به سه دسته کلی تقسیم شده است بطوریکه سال قبل جلسه های گوناگونی با سازمان بورس و اوراق بهادار در مورد عملیاتی کردن برخی برنامه ها برگزار و خوشبختانه برخی از آنها در قانون جهش تولید اعمال و تبدیل به قانون شد.
محمود محمودزاده در این زمینه اضافه کرد: صندوق های زمین و مسکن با هدف افزایش تولید در حوزه ساختمان همچون مباحثی بود که در قانون سامان دهی به آن اشاره شد ولی دستگاه های نظارتی ایرادهایی بر آیین نامه آن گرفتند که خوشبختانه با رفع ایرادهای موجود، شرکت ها و سازمان های وابسته به وزارت راه و شهرسازی منعی برای ورود به آن نخواهند داشت.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار نمود: علاوه بر بخش خصوصی که بستر برای ورود آنها برقرار است، سازمان های وابسته به وزارت راه و شهرسازی هم می توانند در مقیاس کلان تر، پروژه های بزرگی را با دو هدف یعنی جذب سرمایه (علاقمندان به سرمایه گذاری در حوزه مسکن و ساختمان) و تولید مسکن و افزایش کاربری های خدماتی سطح کشور، اجرایی کنند.
وی عنوان کرد: مبحث دوم بحث اوراق سلف (مشارکت در پروژه ها) است که آن هم بحث جداگانه دارد.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در ادامه اظهار داشت: بحث سوم هم تأمین مالی از بازار سرمایه است که برای این مورد بررسی هایی در بازار سرمایه در حال انجام می باشد تا مدلهای مختلف آن تدوین شود؛ البته این مورد ارتباطی به مسکن حمایتی ندارد و برای بازار مسکن معمولی است و شامل گروه های درآمدی متوسط به بالا می شود.
وی افزود: برای تأمین مالی دستگاه های تابع وزارت خانه هم بازار سرمایه درحال بررسی هایی است که مشوق های لازم برای آن در نظر گرفته شود و جذاب تر از نرخ سود بانکی باشد.
وی اشاره کرد: مبحث چهارم بحث تضمین حوزه مصالح ساختمانی است؛ این اتفاق یک مبحث جدید است که امیدواریم زودتر به نتیجه رسیده و آنرا عملیاتی نماییم.
به گفته محمودزاده؛ سه مبحث اول آماده عملیاتی شدن هستند چونکه مصوبه های در ارتباط با آنها گرفته شده و امیدواریم با ورود جدی بخش خصوصی و بخش حاکمیت که امکان ورود به این حوزه را دارند، شاهد یک بازار بزرگ سرمایه گذاری در حوزه مسکن و ساختمان باشیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد زمان اجرایی شدن این برنامه ها اظهار داشت: اقداماتی که در وزارت راه و شهرسازی لازم بود را انجام داده ایم، اما زمان اجرای آن بستگی به دستگاه های مختلف اجرایی دارد که پروژه های خویش را عملیاتی کنند؛ سیستم ما بیشتر از ۱۳ پروژه طراحی شده، دارد؛ اما کارهای در ارتباط با به روز رسانی در حال انجام می باشد که امیدواریم زودتر به نتیجه رسیده و در بورس عرضه شوند.


منبع:

1400/06/28
20:33:51
0.0 / پنج
458
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سیمان سیمان