مقام مسئول:

تمدید مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن تا اختتام شهریور

تمدید مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن تا اختتام شهریور

به گزارش سیمان مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: متقاضیان وام ودیعه مسکن می توانند تا اختتام شهریور امسال در سامانه tem.mrud.ir ثبت نام کنند.به گزارش سیمان به نقل از صداوسیما، پروانه اصلانی اضافه کرد: برمبنای مجوزهای ستاد ملی کرونا در خرداد ماه امسال قرار شد ثبت نام تا اختتام شهریور سال جاری صورت گیرد.
وی اظهار داشت: کسانی که از نیمه دوم سال قبل اجاره نامه خودرا تمدید کردند، ولی هنوز موفق به دریافت وام ودیعه مسکن نشدند می توانند تا اختتام شهریور در این سامانه ثبت نام کنند.
اصلانی اضافه کرد: نظام بانکی نیز باید برمبنای سقفی که در مصوبه ستاد ملی کرونا گفته شده پرداخت وام داشته باشند که این مبلغ در تهران از ۵۰ میلیون پارینه به ۷۰ میلیون امسال رسیده است.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اضافه کرد: امسال تا روز گذشته ۸۰۲ هزار نفر در سامانه، تقاضای وام ودیعه مسکن کردند که ۱۰۱ هزار نفر بانک خودرا انتخاب کردند که در انتخاب بانک عامل بجز شخص متقاضی کس دیگری نقش ندارد و متقاضی بمحض ثبت نام می تواند بانک عامل خودرا انتخاب نماید.
وی اضافه کرد: پس از انتخاب بانک عامل، مالکیت همه متقاضیانی که ثبت نام کرده اند کنترل می شود و سپس اسامی نهایی به کارتابل بانکها اعلام خواهد شد. برمبنای بخشنامه اجرای قانون ساماندهی و مصوبه ستاد کرونا، سابقه مالکیت باید کنترل شود یعنی کسی می تواند از تسهیلات مسکن استفاده نماید که مالک نباشد.
اصلانی اضافه کرد: پرداخت وام ودیعه مسکن در بانکها شرایط خودش را دارد که با دریافت وثیقه لازم وام را پرداخت کنند.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: افرادی که دارای اجاره نامه رسمی هستند می توانند این تسهیلات را دریافت نمایند البته کسانی که اجاره نامه خودرا نیز پشت نویسی کرده اند یعنی قبلاً اجاره نامه نوشتند و برای تمدید آن پشت نویسی کردند برای رسمیت دادن به آن می توانند با پرداخت ۱۵۰ هزار تومان به مشاورین املاک، این تمدید پشت نویسی شده را در سیستم ثبت کنند و کد رهگیری بگیرند.
وی اضافه کرد: اگر اجاره نامه از اول بصورت دستی بوده و در هیچ بنگاه مشاور املاکی نوشته نشده با پرداخت ۲۵۰ هزار تومان به مشاورین املاک با حضور موجر و مستأجر کد رهگیری داده می شود.
اصلانی با اشاره به این که دریافت کد رهگیری راهی برای شناسایی مستأجران است اضافه کرد: برای پرداخت این تسهیلات متراژ مسکن و تعداد خانوار بررسی نمی گردد.
وی اظهار داشت: بانک مرکزی ۱۰ هزار میلیارد تومان باقیمانده ی اعتباری که پارینه برای پرداخت وام ودیعه مسکن در نظر گرفته بود امسال بوسیله ۱۳ بانک عامل به متقاضیان پرداخت می کند.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اضافه کرد: پارینه برخی بانکها سهمیه تخصیص داده شده خودرا در قالب وام ودیعه مسکن به متقاضیان پرداخت کردند، اما در بعضی دیگر، قسمتی از سهمیه توزیع نشد که امسال پرداخت می شود بدین سبب بانک مرکزی توزیع اعتبار جدید نداشته است.


منبع:

1400/06/14
21:40:16
0.0 / 5
655
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
سیمان سیمان